$
פרסום ושיווק

הרשות השנייה לערוצי הטלוויזיה: להפסיק לשדר פרסומות לקרן קלע

מנכ"ל הרשות השנייה ניר שוויקי פנה לערוצים 2 ו-10 בהנחיה שלא לשדר את הפרסומות בעקבות הודעת רשות ניירות ערך מאתמול כי פעילות הקרן לא מאושרת והיא נחקרת בחשדות פליליים

אופיר דור 12:4317.09.15
הרשות השנייה פנתה היום לערוצים 2 ו-10 בהנחיה שלא לשדר פרסומות או חסויות מטעם קרן קלע. הפנייה שהעביר מנכ"ל הרשות השנייה ניר שוויקי מגיעה בעקבות הודעתה החריגה של הרשות לניירות ערך מאתמול לפיה פעילות הקרן שבשליטת איש העסקים אמיר ברמלי אינה על דעתה ולא קיבלה את אישורה.

 

הרשות לניירות ערך אף הבהירה כי קרן קלע נחקרת בחשד למעשים פליליים, הכוללים הונאת מאות משקיעים. הרשות יצאה בהודעה החריגה לאחר שקרן קלע החלה בקמפיין טלוויזיוני ובאמצעי תקשורת נוספים, ובו היא קוראת לפנות אליה על מנת להשקיע בתשואות גבוהות.

 

לפי הוראת מנכ"ל הרשות השנייה, ככל שיותר שידור פרסומות של הקרן בעתיד, הדבר ייעשה רק לאחר קבלת אישור מראש של הרשות השנייה.

 

ניר שוויקי, מנכ"ל הרשות השנייה ניר שוויקי, מנכ"ל הרשות השנייה צילום: יח"צ הרשות השנייה, ענבל מרמרי

 

הרשות השנייה הוסיפה בהודעתה כי "הנחיה זו מגיעה בהמשך לבדיקת הרשות השנייה בשבועות האחרונים מחשש להטעיית הציבור ולאור ההודעה החריגה אותה פרסמה הרשות לני"ע לפיה פעילות הקרן אינה על דעתה של הרשות לניירות ערך ופועלת ללא אישורה, זאת בנוסף לחקירה הפלילית המתנהלת נגד הקרן".

 

לדברי שוויקי, "הרשות השנייה בוחנת את הנושא בקפידה בשבועות האחרונים והודעת הרשות לניירות ערך אמש היא בחזקת הקש ששבר את גב הגמל. אחריותנו המרכזית ביותר היא כלפי הציבור הרחב והאינטרס שלו לטלוויזיה בטוחה וללא חשש להטעיה. נוכח המידע המגיע אלינו בעניין קרן קלע, לא נוכל לאפשר את פרסומה ועל כן נבקש גם כי כל פרסום עתידי יובא תחילה לאישור הרשות השנייה".

 

מרוביקון ביזנס גרופ, בעלי קרן קלע, נמסר בתגובה כי "אנו לא מופתעים שרשות ני"ע מנסה לעצור פעילות שמעבירה משקיעים מהבורסה ושוק ההון לשוק הפרטי. רשות ממשלתית הפועלת להפסיק פרסום של קמפיין הקורא לציבור לבדוק אפשרויות השקעה נוספות מזכירה התנהלות רגולטורית במדינות חשוכות. קרן קלע ממשיכה להציע לציבור להצטרף להשקעות המאפשרות לקבל ריביות גבוהות מאלו הנהוגות במשק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x