$
פרסום ושיווק

משבר בחדשות 2: ההנהלה רוצה לפטר 15-10 עובדים, הוועד פנה לביהמ"ש

בעקבות הפנייה לבית המשפט, הסכימה הנהלת חדשות 2 שלא לנקוט בצעדים חד צדדיים עד לדיון בנושא. ההנהלה מתכוונת לקצץ בשכרם של עשרות עובדים נוספים

אופיר דור 20:1916.04.15

הנהלת חדשות 2 עדכנה אתמול (ד') את ועד עובדי חברת החדשות וארגון העיתונאים על כוונתה לפטר 15-10 עובדים ולבצע קיצוץ שכר רוחבי לעשרות עובדים נוספים. בעקבות זאת פנה הבוקר ארגון העיתונאים, באמצעות עורכי הדין אמיר בשה ומורן סבוראי ממשרד בני כהן, לבית הדין האזורי לעבודה בבקשה לקבלת צו מניעה שיקפיא את הפיטורים וקיצוצי השכר עד לניהול משא ומתן.

 

צוק איתן. חובות בעקבות המבצע צוק איתן. חובות בעקבות המבצע צילום: איי אף פי

 

 

הדיון בבקשה נקבע ליום ראשון בבוקר אך לבקשת היועצים המשפטיים של חדשות 2 נדחה לאחרי יום העצמאות. הנהלת חדשות 2 התחייבה לא לנקוט בצעדים חד צדדיים עד לדיון. במכתב שנשלח היום לכל 400 עובדי חברת החדשות על ידי ועד העובדים נכתב כי "אנו עדיין מקווים שההנהלה תחזור בה, ושנוכל לנצל את עשרת הימים הקרובים כדי לשבת למשא ומתן ולהגיע להסכמות שייטיבו גם עם העובדים וגם עם חברת החדשות".

 

 

 

בשבועות האחרונים נערכו מספר שיחות בין יו"ר ארגון העיתונאים יאיר טרצ'יצקי לבין סמנכ"ל הכספים של חדשות 2 אורי שלוש על רקע שמועות כי החברה מתכננת תהליכי פיטורים. אולם רק בפגישה אתמול הודיעה חברת החדשות בערוץ 2 באופן רשמי על מספר העובדים המדויק שהיא מעוניינת לפטר. לטענת ארגון העיתונאים, גם במהלך הפגישה אתמול סירבה הנהלת חדשות 2 לפרט את כל צעדי הקיצוץ שהיא מתכננת. לעומת זאת בחברת החדשות טוענים כי קיצוץ השכר יעשה רק לעובדים בכירים ובהסכמתם ויהיה בשיעור חד-ספרתי, כך שזהו לא נושא שצריך לעלות לדיון עם הוועד.

 

 

הקיצוץ מגיע על רקע חובות של 3.5 מיליון שקל שצברה חברת החדשות של ערוץ 2 בראשות אבי וייס תקופת מבצע צוק איתן. בשל חובות אלו לא אישרה הרשות השנייה את התקציב של חברת החדשות לשנת 2015. לחברת החדשות אין מקורות הכנסה עצמאיים והיא מקבלת את כל המימון לפעולתה דרך זכייניות ערוץ 2 - קשת ורשת.

 

במהלך מבצע צוק איתן בקיץ האחרון, גדלו הוצאות החברה בכ-10 מיליון שקל בשל שעות השידור הרבות. חלק מהסכום כוסה על ידי קשת ורשת אך הן מסרבות בשלב הזה לכסות את שאר החוב. הזכייניות עצמן דיווחו על אובדן הכנסות של עשרות מיליוני שקלים והן מתלוננות על כך ששוק הפרסום עדיין לא התאושש מאז המבצע. התקציב המיועד של חדשות 2 ל-2015 עומד על 87 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x