שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

גמא: ירידה עקבית בגובה הקניות בחול המועד סוכות מאז 2007

על פי הנתונים הצרכנים נוטים לבצע פחות קניות בחול המועד סוכות ביחס לעבר. לעומת זאת, גובה קנייה ממוצע בחול המועד השנה יעמוד על כ־327 שקל, סכום גבוה במעט מזה שנרשם בחול המועד בשנה שעברה

נורית קדוש 08:3007.10.14
הצרכנים נוטים לבצע פחות קניות בחול המועד סוכות ביחס לעבר. כך עולה מבדיקה שביצעה חברת סליקת האשראי גמא על גובה הקניות הממוצע בכרטיס אשראי שבוצעו בימי חול המועד סוכות מ־2007 ועד 2014.

 

מהמגמה שעליה מצביעים נתוני גמא, לצד העובדה כי השנה יהיו רק חמישה ימי עסקים במהלך חול המועד, ניתן להעריך כי השנה לא תירשם עלייה משמעותית במכירות הקמעונאים במהלך סוכות. בגמא מעריכים כי גובה קנייה ממוצע בחול המועד השנה יעמוד על כ־327 שקל, סכום גבוה במעט מזה שנרשם בחול המועד בשנה שעברה. "ימי חול המועד סוכות ופסח היו בשנים האחרונות לימי טיול ונופש ולא למועדי קניות", מסביר אריאל גנוט, מנכ"ל גמא ניהול וסליקה. לדבריו, הסיבה לכך היא שהקניות פרוסות בשנים האחרונות על פני כל השנה בשל זמינותם הגדולה של מרכזי הקניות הגדולים, ולצרכנים לא נדרשים ימי חופש מיוחדים כדי להגיע אליהם.

 

לקוחות ברמי לוי, לפני ראש השנה. "צרכנים מפזרים את הקניות לאורך כל השנה" לקוחות ברמי לוי, לפני ראש השנה. "צרכנים מפזרים את הקניות לאורך כל השנה" צילום מסך: Youtube

 

בחול המועד ב־2007 נרשם שיא הקניות בעשור האחרון. גובה הקנייה הממוצע לצרכן בכרטיס אשראי עמד באותה שנה על 646 שקל, ושנה לאחר מכן הוא ירד ל־620 שקל. ב־2009 צנח גובה הקנייה כבר ל־496 שקל ושנה מאוחר יותר התייצב על 490 שקל.

 

על פי נתוני גמא, ב־2011 עמד גובה הקנייה הממוצע על 436 שקל, ומאז הוא ממשיך לרדת - כך הוא עמד ב־2012 על 318 שקל ובסוכות אשתקד הסתכם ב־310 שקל. השנה לא אמור לחול שינוי משמעותי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x