$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

עובדי הרשות חוששים לעתידם, אך בלינקוב ימשיך לייעץ לשר ארדן ללא מכרז

החוק לסגירת רשות השידור כבר עבר בקריאה ראשונה, אבל היועצים שסייעו לגבש אותו בעלות של חצי מיליון שקל עדיין נחוצים. משרד התקשורת ימשיך להעסיק את חברת הייעוץ של רם בלינקוב ועמוס לסקר תמורת עד 800 אלף שקל נוספים לשנה

אופיר דור 08:0102.06.14

הצעת החוק לסגירת רשות השידור כבר אושרה בקריאה ראשונה בכנסת בשבוע שעבר, אולם גם במשרד התקשורת, יוזם הצעת החוק, עדיין לא בטוחים כיצד ייראה הגוף החדש שיוקם במקום הרשות. ל"כלכליסט" נודע כי משרד התקשורת קיבל בשבוע שעבר אישור לבקשתו להעסיק מחדש את חברת הייעוץ של הממונה לשעבר על התקציבים באוצר רם בלינקוב ושל מנכ"ל חברת החשמל לשעבר עמוס לסקר. החברה תמשיך לייעץ למשרד באשר להיבטים שונים הנוגעים להקמת הגוף החדש, ובהם העסקה, שכר וכוח אדם. החשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי־בויאנג'ו אישרה למשרד התקשורת להתקשר ללא מכרז עם החברה, עמרב השקעות, ב־759 אלף שקל בתוספת מע"מ לכל היותר, עד מרץ 2015. עמרב סיפקה שירותי ייעוץ לוועדת לנדס, שעל בסיס המלצותיה שהוגשו בחודש מרץ האחרון גובשה הצעת החוק לסגירת רשות השידור.

 

לא ברור אם לוין יצטרף

 

עמרב נבחרה לייעץ לוועדת לנדס במכרז שהתמודדו בו שבע חברות. שתיים מהחברות נפסלו בשל חשש לניגוד עניינים מאחר שייעצו בעבר לגופי תקשורת אחרים. עבור שירותי הייעוץ לוועדת לנדס, שכללו בעיקר ניתוח כלכלי של דרכי המימון האפשריות של גוף השידור הציבורי, קיבלה עמרב 490 אלף שקל בתוספת מע"מ.

 

לצוות שייעץ לוועדת לנדס מטעם עמרב השקעות הצטרף הממונה על השכר באוצר לשעבר אילן לוין כפרילנסר. עדיין לא ברור אם גם הפעם יצטרף לוין, שהתמחותו בנושא הסכמי עבודה, לצוות המייעץ. לסקר לא צפוי לקחת חלק פעיל בייעוץ.

"הקמת גוף השידור החדש הוא פרויקט מורכב, ונדרשת היערכות אינטנסיבית ומיידית כדי לעמוד בלוח הזמנים שנקבע בהצעת החוק", כתב משרד התקשורת בבקשתו לאשר את ההתקשרות עם עמרב ללא מכרז. "הליך מכרזי חדש בעת הזאת לשם התקשרות עם חברת ייעוץ חדשה יעכב באופן משמעותי את הקמתו של הגוף החדש ולא יאפשר עמידה בלוח הזמנים האמור".

 

בלינקוב: "התשלום לחברה ייעשה בהתאם לשעות העבודה בפועל" בלינקוב: "התשלום לחברה ייעשה בהתאם לשעות העבודה בפועל" צילום: גיא אסיאג

 

יהיו גם יועצי תקשורת

 

אין זאת ההוצאה היחידה שאושרה למשרד התקשורת בקשר להצעת החוק לסגירת רשות השידור. החשב הכללי באוצר אישר לאחרונה לשר התקשורת גלעד ארדן לקיים מכרז לשירותי ייעוץ תקשורת כדי לקדם את החוק לסגירת רשות השידור. חברת ייעוץ התקשורת שתיבחר תקבל 300 אלף שקל ותועסק במהלך תשעה חודשים.

 

"הצעת החוק מעוררת התנגדות עזה בקרב עובדי רשות השידור, והם מקדמים את התנגדותם בכל אמצעי התקשורת. שר התקשורת אמון על ענייני הרשות, אולם המשרד אינו מטפל בנושאיה. על כן אין לנושא שירותי דוברות. במקביל, לנוכח העומס המוטל על דוברות משרד התקשורת, אין היא יכולה לספק לשר את השירותים המבוקשים", נכתב בבקשה לאישור ההוצאה. ההסכם להמשך ההתקשרות עדיין לא נחתם, אך סביר שייחתם בקרוב לאחר שהתקבל אישור מהחשב הכללי. משרד התקשורת ישלם תעריף שעתי של 241 שקל בתוספת מע"מ לחברת הייעוץ. ל"כלכליסט" נודע עוד כי ערן הורן, שפרש בתחילת השנה מתפקיד סמנכ"ל הכספים של הרשות, עשוי להצטרף לצוות הייעוץ של בלינקוב.

 

הבוקר יקיימו עובדי רשות השידור הפגנה מול משרד האוצר בירושלים נגד סגירת הרשות. במקביל יושבתו שידורי הרדיו והטלוויזיה עד הצהריים. העובדים דורשים כי הגוף החדש שיוקם במקום רשות השידור יחויב לקלוט לעבודה עובדים קיימים ולא עובדים מן החוץ. לפי הנוסח הנוכחי של הצעת החוק, כל 1,800 עובדי הרשות יפוטרו ולגוף החדש תהיה אוטונומיה מלאה בהחלטה אילו עובדים לקלוט.

 

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "חידוש ההתקשרות עם חברת הייעוץ של רם בלינקוב נעשה על סמך הידע והנסיון שצברה החברה. התשלום לחברה ייעשה בהתאם לשעות העבודה בפועל. הסכום בפנייתכם אינו הסכום לתשלום אלא הסכום המקסימלי למסגרת הייעוץשיכלול עוד מספר יועצים, כמו למשל יועץ בעל ניסיון בניהול בכיר בערוץ טלוויזיוני".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x