$
פרסום ושיווק

"מי בכלל יספור את עובדי רשות השידור אחרי המונדיאל?"

עובדי רשות השידור צפויים לחזור ולהשבית את שידורי הרדיו והטלוויזיה ביום שני בין השעות 10:00 ל-12:00; בוועדים סבורים כי משחקי המונדיאל הם ההזדמנות האחרונה לעצור את סגירת הרשות

אופיר דור 13:0930.05.14
ועדי העובדים ברשות השידור ממשיכים במאבק נגד הצעת החוק שמקדם שר התקשורת גלעד ארדן לסגירת הרשות ופתיחת גוף חדש במקומה. ל"כלכליסט" נודע כי כבר ביום שני הקרוב צפויים העובדים לשוב ולהשבית את שידורי הרדיו והטלוויזיה בין השעות 10:00-12:00 בבוקר ולקיים הפגנה גדולה מול משרד האוצר בירושלים, במקביל לשיחות המשא ומתן בין המדינה לוועדים ברשות.

 

תהיה זו הפעם השנייה שבה עובדי רשות השידור מחשיכים מסך, לאחר שביום שני האחרון הושבתו השידורים גם כן לשעתיים, בשעות 16:00-18:00, במקביל לפתיחת מושב הקיץ של הכנסת שבו צפוי להיות מוכרע עתיד רשות השידור.

 

בימים האחרונים הכריזה גם אגודת העיתונאים בירושלים, הגוף המייצג את עיתונאי רשות השידור, על סכסוך עבודה בעקבות הצעת החוק לסגירת הרשות שעברה השבוע בכנסת בקריאה ראשונה. אגודת העיתונאים מצטרפת להסתדרות, המייצגת את עובדי הרשות שאינם עיתונאים, שלה סכסוך עבודה פתוח כבר מתחילת החודש בהקשר להצעת החוק. הצעד האחרון של אגודת העיתונאים יכול להיתפס גם כהכנה לאפשרות של השבתת משחקי המונדיאל שיחלו בעוד שבועיים.

 

שר התקשורת גלעד ארדן שר התקשורת גלעד ארדן צילום: ששון תירם

 

נושא השבתת שידור משחקי המונדיאל שיפתחו ב-12 ביוני נמצא עדיין בדיונים בין הוועדים אך טרם התקבלה החלטה סופית בעניין זה, וסביר שזו תתקבל ברגע האחרון ואפילו תוך כדי המשחקים. גורם בוועדי העובדים אמר ל"כלכליסט" כי "הכל פתוח והאפשרות נמצאת על השולחן".

 

"איזו מוטיבציה תהיה לעובדים שיודעים שהם הולכים להיות מפוטרים לעבוד מסביב לשעון כפי שצריך במונדיאל?", אמר אותו גורם. "החוק לסגירת הרשות אמור לעבור עד סוף יולי אז זאת יכולה להיות ההזדמנות האחרונה שלנו להילחם נגדו. אחרי המונדיאל מי בכלל יספור את עובדי הרשות? יכול להיות שדעת הקהל תהיה נגדנו אבל גם ככה רוב הציבור תומך בסגירת הרשות כבר היום אז אין לנו מה להפסיד".

 

הוועדים ברשות טוענים כי ארדן ושר האוצר יאיר לפיד מקדמים מהלך "ברוטאלי וקיצוני שלא היה כדוגמתו בישראל", במסגרתו נסגר גוף ציבורי וכל עובדיו מפוטרים. גם אם ייפתח גוף חדש, הוועדים דורשים שהוא יחויב לקלוט את עובדי הרשות הקיימת ולא עובדים מבחוץ.

 

נציגי העובדים מוחים גם על האופן שבו החוק נידון בכנסת. בדחיפת ארדן ולפיד, יעלה החוק לדיון בוועדה מיוחדת בראשות חברת הכנסת קארין אלהרר מסיעת יש עתיד, ולא בוועדת הכלכלה בראשות חבר הכנסת מהאופוזיציה אבישי ברוורמן מהעבודה שדנה באופן קבוע בענייני הרשות. בוועדה בראשות אלהרר מהקואליציה יהיה קל יותר להעביר את החוק במהירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x