• תפריט
פרסום ושיווק

הנוכחות החסרה של אסתי אפלבאום־פולני מישיבות רשות השידור

אפלבאום־פולני, המועמדת המובילה לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, החסירה כמחצית מישיבות מליאת רשות השידור שבה היא מכהנת כמשנה ליו"ר בשכר. פולני: "רכילות רעה. ניסיוני מדבר בעד עצמו"

אופיר דור 09:0127.01.14

המשנה ליו"ר רשות השידור ומנהלת מטה ההסברה של הליכוד לשעבר (94'–96'), אסתי אפלבאום־פולני, היא אחת משתי המועמדות הסופיות לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, לצד ד"ר יפעת בן־חי שגב, מנכ"לית ועדת המדרוג. שר התקשורת גלעד ארדן יכריע בקרוב בין השתיים. כמו בכל התמודדות על משרה רמה, גם בקרב זה צפות טענות כלפי המועמדים. מנתונים שהגיעו לידי "כלכליסט" עולה כי נוכחותה של אפלבאום־פולני בישיבות מליאת רשות השידור היתה נמוכה לאורך התקופה ועמדה על כ־50%. מגמה זו בלטה במיוחד ב־2012, שבמהלכה נכחה אפלבאום־פולני רק ב־20% מישיבות המליאה. עם זאת, הנוכחות של אפלבאום־פולני, יועצת שיווקית ואסטרטגית במקצועה, בישיבות הוועד המנהל של הרשות היתה גבוהה יותר והגיעה לרוב הישיבות.

 

אסתי אפלבאום-פולני וגלעד ארדן בפארק אריאל שרון, חנוכה 2010 אסתי אפלבאום-פולני וגלעד ארדן בפארק אריאל שרון, חנוכה 2010 צילום: ישראל מלובני

 

בניגוד לשאר חברי מליאת הרשות שמקבלים תגמול רק עבור ישיבות שנכחו בהן (כ־500 שקל), אפלבאום־פולני מתוקף היותה המשנה ליו"ר המליאה מאז מרץ 2011, מקבלת גם שכר חודשי קבוע של כ־3,000 שקל ברוטו. טענות נוספות שהושמעו אתמול כלפי אפלבאום־פולני היו כי לא דיווחה על עיסוקים נוספים שלקחה על עצמה מעבר לאלה שעליהם הצהירה עם כניסתה לתפקיד. חברי מליאת הרשות צריכים לדווח על עיסוקים נוספים כדי להימנע מניגודי עניינים. בין

השאר, אפלבאום־פולני דיווחה באיחור של כמה חודשים על מינויה לחברת דירקטוריון תיאטרון הבימה, ולא דיווחה בכתב על כך שהיא מתמחה במשרד עוה"ד גורניצקי ושות' ומרצה במכללה האקדמית קריית אונו. עשור אחרי ששימשה כראש מטה ההסברה של הליכוד, מינה בנימין נתניהו את אפלבאום־פולני לצוות 100 הימים לגיבוש מתווה הממשלה לאחר בחירות 2009, שם כיהנה לצד ארדן. במסגרת תפקידו כשר להגנת הסביבה מינה אותה ארדן ליו"ר חברת פארק אריאל שרון. בימים אלה מסיים מבקר המדינה ביקורת על התנהלות החברה.

 

אפלבאום־פולני מסרה בתגובה: "הניסיון הציבורי, הניהולי והתקשורתי שלי נוסף על השכלתי הרחבה ורצוני לתרום למגזר הציבורי מדברים בעד עצמם. צר לי שהעיתון בוחר לקחת חלק ברכילות רעה ומופרכת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x