$
פרסום ושיווק

מהפך שכזה: מועצת הכבלים והלוויין מתנגדת להמשך שידור החדשות המקומיות

לאחר ששלשום דווקא תמכה בכך, המועצה טוענת כי אין חשיבות להמשך השידור; העובדים: זו כניעה ללחץ מצד yes ו-HOT

אופיר דור 17:5720.12.13

בישיבה שהתקיימה אתמול (ה') גיבשה מועצת הכבלים והלוויין המלצה מפתיעה לפיה אין מקום להמשך שידור החדשות המקומיות ב-HOT ו- yes, והיא מתנגדת להצעת החוק שיזם חבר הכנסת אבישי ברוורמן לפיה מימון המשך שידור החדשות יוטל על חברות הכבלים והלוויין.

 

 

 

"מנתונים שהעבירו בעלי הרישיונות (HOT ו-yes) עולה אף כי שיעור הצפייה במהדורות החדשות המקומיות הינו מזערי, עובדה המעידה על התרומה המועטה של המידע המועבר לצופים באמצעות שידורים אלה", כתבה מועצת הכבלים והלוויין בהמלצתה.

 

המלצה זאת מפתיעה לאור העובדה כי רק ביום רביעי השבוע שלח מ"מ יו"ר המועצה, נתי שוברט, חוות דעת לשר התקשורת גלעד ארדן ובה נטען כי חשיבות שידורי החדשות המקומיות אינה מוטלת בספק, ויש לממן את המשך שידורם מכספי המדינה או באמצעות חברות הכבלים והלוויין.

 

"שערורייה שאין כדוגמתה"

 

ועד עובדי החדשות המקומיות, המייצג כ-70 עובדים, מיהר לתקוף את החלטת המועצה מאתמול וטען כי שינוי העמדה המפתיע נבע מלחץ מצד חברות הכבלים והלוויין, כשההחלטה התקבלה בדיון בהרכב חסר של המועצה. העובדים יקיימו הפגנה ביום ראשון הקרוב מול משרד התקשורת.

 

 

הפגנה נגד סגירת החדשות המקומיות הפגנה נגד סגירת החדשות המקומיות

 

לדבריהם, "זו שערורייה שאין כדוגמתה. עם אישורה של הצעת החוק, התכנסה המועצה בחשאי, בהרכב חלקי בלבד, ובניגוד להחלטות קודמות של חברי המועצה עצמם וחוות דעת של הדרג המקצועי במועצה, החליטה לפתע שאין צורך בחדשות המקומיות", כתב הוועד בראשות חיים הר זהב, "הציפייה מהרגולטור, שאמור לשרת את האינטרסים של הציבור, היא לעמוד מול לחצים, גם אם מדובר בבעלי הון ששולטים בחברות הכבלים והלוויין".

 

בשבוע החולף נראה היה שעובדי החדשות המקומיות דווקא יכולים לנשום לרווחה לאחר שהצעת החוק של ברוורמן לפיה שידור החדשות המקומיות ימשיך גם ב-2014 עברה בוועדת שרים לחקיקה ובקריאה טרומית במליאת הכנסת. לאור התנגדות האוצר, בניגוד לנוסח המקורי של הצעת החוק לפיו 18 מיליון השקלים הדרושים למימון הפקת המהדורות בכל שנה יגיע מאוצר המדינה, החליטה ועדת השרים לחקיקה להטיל את המימון על yes ו-HOT.

 

מאז קבלת ההחלטה פועלות החברות בכל דרך לשנות את הגזרה שהוטלה עליהן. חברת yes לדוגמה טענה בפני המועצה כי 140 בתי אב בלבד צופים בכל ערב בחדשות המקומיות ולכן לא הגיוני לשלם מיליוני שקלים על הפקת המהדורות. העובדים בתגובה טוענים כי הרייטינג של המהדורות על פי ועדת המדרוג גבוה יותר.

 

במהלך השבוע שלח מנכ"ל yes, רון איילון, מכתב לחברי הכנסת ובו הוא כותב כי "השתת העלות, ולו גם בחוק, על גופים פרטיים כמוה כהפקעת רכושם של גופים אלה, ופגיעה קשה בחופש העיסוק שלהם. פגיעה כזו איה נחוצה, אינה מידתית, ומהווה הטלת 'מס חדשות מקומיות' על שני גופים בלבד, ללא כל טעם טוב וללא כל הצדקה עניינית".

 

תגובת מועצת הכבלים והלוויין לדברים לא התקבלה. HOT ו-yes סירבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x