$
פרסום ושיווק

גלעד ארדן: "אבחן מחדש את הרפורמה ברשות השידור"

שר התקשורת פרסם בדף הפייסבוק שלו מכתב ששלח ליו"ר ומנכ"ל הרשות בו כתוב: "כספי ציבור מתבזבזים לשווא ברשות השידור"

אופיר דור 08:0330.04.13

שר התקשורת גלעד ארדן ממשיך להשתמש בדף הפייסבוק שלו להעברת מסרים לציבור. אחרי שבשבוע שעבר הבטיח חבילת ערוצים בסיסית ב-120 שקל, אמש הוא פרסם בדף הפייסבוק כי הוא מתכוון לבחון מחדש את הרפורמה ברשות השידור. מדובר ברפורמה שנחתמה כבר באוגוסט 2012 בין הממשלה לרשות השידור, אך טרם החל יישומה.

 

ארדן העלה לדף הפייסבוק מכתב ששלח ליו"ר רשות השידור אמיר גילת ולמנכ"ל הרשות יוני בן מנחם ובו הוא כותב כי "ברור שהציבור אינו חש כיום שהוא מקבל תמורה בעד האגרה שהוא משלם ושמעבר לעובדה שהצפייה בשידורי הרשות (גם אם אינה אמורה לפעול משיקולי רייטינג) ירדה באופן משמעותי מול הצפייה בה בעבר, גם כספי ציבור רבים יורדים לטמיון ומתבזבזים לשווא בפעילות הרשות".

 

ארדן מוסיף וכותב במכתב המצורף, כי "כשר האחראי על רשות השידור, אני מבקש להודיעכם כי אני מתכוון להעמיד את הרפורמה ברשות השידור, על כל היבטיה, לבחינה מחודשת".

 

יו"ר הרשות אמיר גילת יו"ר הרשות אמיר גילת

 

בסטטוס שהעלה לצד המכתב, כותב ארדן כי "הציבור אינו חש כיום שהוא מקבל תמורה בעד האגרה, והציבור צודק. נתוני הצפייה בשידורי הרשות נמצאים בירידה מתמדת. שיקולי רייטינג אינם חזות הכל, אבל רשות השידור מציגה נתוני צפייה כמעט אבסורדיים, ביחס לכסף הרב שמושקע מכספי משלם המסים ויורד לטמיון. מי שחושב שמה שהיה הוא שיהיה, כנראה לא מכיר אותי".

 

ארדן מבטיח להמשיך ולעדכן את הציבור על צעדיו הבאים. "רשות השידור ממומנת מכיסכם וזכותכם להיות חלק ממה שנעשה שם!", כותב ארדן.

 

הרפורמה: פיטורים, ביטול הסכמי שכר, הכנסת שעון נוכחות

 

יישום הרפורמה המדוברת ברשות השידור נדחה כבר כמה פעמים מאז נחתמה, בגלל חוסר הסכמה בין ועדי העובדים ברשות לבין הנהלת רשות השידור. מחיר הרפורמה הוא 730 מיליון שקל, והיא כוללת מהלכים משמעותיים בנושאי כוח אדם ומבנה ארגוני במסגרתם יבוטלו הסכמי השכר הקיימים, והמנופחים לעיתים, ברשות השידור ויונהג שעון נוכחות.

 

הרפורמה כוללת פיטורים ופרישה מרצון של כ-700 עובדים, המהווים כ-40% מכוח העבודה ברשות. במסגרת הרפורמה צפויה האגרה על הטלוויזיה לרדת מדי שנה, לצד עלייה באגרת הרדיו שתשולם עם חידוש רישיון הרכב.

 

מאגודת העיתונאים בירושלים נמסר כי "הם מברכים על המעורבות הגוברת של ארדן, הממונה על רשות השידור, ונכונות להביא לשינוי משמעותי במצבה. מכתבו של גלעד ארדן, מבטא אי אמון בהנהלת רשות השידור, שהיא זו שדירדרה את השידור הציבורי למצב המתואר במכתבו. הרפורמה ברשות השידור - היא הדרך הנכונה ולכן יש לעבור מייד לביצועה - במטרה להבריא את הרשות ואפשר שידור ציבורי אמין ואיכותי".

 

מתנועת עורו המנהלת בימים אלה קמפיין ציבורי לביטול אגרת הטלוויזיה נמסר כי "הציבור בישראל מאס בתשלום אגרת רשות השידור, בהתנהלות האגרסיבית של הרשות ובתמורה הירודה. רשות השידור מספקת שירות ציבורי והגיע הזמן שכצרכנים נדרוש את המגיע לנו. אפשר וצריך לחזק ולשפר את השידור הציבורי. אנו קוראים לשר ארדן לא להישאר אדיש לקול הציבור ולפעול לפתרון כולל שישים סוף לגביית האגרה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x