שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

אלשיך הורתה - ועובדי מעריב שבו לעבודה

השופטת ורדה אלשיך הוציאה צו האוסר על העובדים לשבות והורתה לעובדי מעריב: "חזרו למו"מ עם שלמה בן צבי"

שלי פריצקר 14:4507.11.12
עובדי מעריב שבו לעבוד, לאחר שהשופטת ורדה אלשיך הוציאה צו המורה להם לשוב לעבודה ולמו"מ עם הרוכש שלמה בן צבי. החל מאמש פתחו העובדים בשביתה, העיתון לא הופץ היום ואתר האינטרנט לא מעודכן. זאת לאחר שלדברי העובדים הם לא קיבלו מרוכש העיתון שלמה בן צבי תשובות מספקות לגבי מספר העובדים שייקלטו ותוכניות העבודה.

 

בעקבות ההשבתה, הנאמנים של עיתון מעריב בזמן הקפאת הליכים, עו"ד שלמה נס ועו"ד ירון ארבל הגישו היום בקשה לשופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך, למתן צו המורה לעובדי קבוצת מעריב להפסיק את השביתה. "בקשה זו מוגשת באופן בהול שכן לאור הודעת נציגי העובדים אתמול בשעות הלילה עובדי הקבוצה הפסיקו את פעולות העיתון וזאת ללא מתן התראה מוקדמת לנאמנים או לרוכשת", נכתב בבקשה.

 

בית מעריב בית מעריב צילום: עמית שעל

 

"נגרם נזק רב בשל אי הפצת העיתון ולעומת זאת על פי מאזן הנוחות לא יגרם לעובדים כל נזק אם יידחו הצעדים הארגוניים אותם נקטו. על כן אין מנוס ממתן צו המורה לעובדים לשוב לדרך המו"מ עם הרוכש, על פי תנאי ההסכם, וזאת בדרך מקובלת ובתום לב תוך עבודה סדירה והופעתו הרציפה של העיתון", כתבה אלשיך.

 

עוד הוסיפה אלשיך: "לא יעלה על הדעת כי העובדים ינהלו מו"מ בכוח הזרוע, תוך גרימת נזקים שחלקם ייגרמו אף להם עצמם. שביתה בעת הסדר נושים הינה במידה רבה בגדר ניסור הענף עליו יושבים העובדים, ועלולים להביא לפירוק החברה. התנהל מו"מ בו השתתפו העובדים, הושג הסדר לו הסכימו העובדים, לרבות הסכם קיבוצי מחייב, דבר אותו העובדים ביקשו יותר מכל".

 

עובדי מעריב מסרו בתגובה להחלטה של השופטת אלשיך: "עובדי מעריב מכבדים את החלטת בית המשפט ויחזרו לעבודה סדירה. בכוונתנו להגיש בקשה לדיון דחוף לגבי החלטת כבוד השופטת. אנחנו מודאגים מהחתירה תחת ההסכם הקיבוצי שנחתם, ומצפים שהנהלת מעריב תגלה אחריות כלפי העיתון והעובדים, ותנהל מו"מ מתוך כוונה אמיתית לפתור את הסוגיות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x