• תפריט
פרסום ושיווק

החדשות המקומיות בסכנת סגירה: 180 עובדים יפוטרו

שר האוצר מתנגד לתקצב את החדשות המקומיות, ובכנסת מנסים לעגן זאת בחוק לפני פיזורה האפשרי. יו"ר הוועד: "אל תפטרו בגלל שיקולים זרים"

שלי פריצקר 09:2410.10.12

חשש ממשי לסגירת החדשות המקומיות בסוף השנה, בשל המשך התנגדות האוצר למימון באמצעות תקציב המדינה. החשש גובר לאור האפשרות כי בשבוע הבא יוכרז על פיזור הכנסת ולא תקודם חקיקה בעניין. המשמעות היא שבסוף השנה 180 עובדי החדשות המקומיות ילכו הביתה.

 

האוצר הגיש ערר לפני שלושה חודשים נגד תקצוב החדשות המקומיות, לאחר שוועדת השרים לענייני חקיקה בחרה לאמץ את הצעת החוק של הח"כים שלי יחימוביץ', נחמן שי וכרמל שאמה־הכהן, לממן את החדשות המקומיות בהיקף של 50 מיליון שקל עד 2015.

 

שר האוצר יובל שטייניץ. מתנגד לתקצוב שר האוצר יובל שטייניץ. מתנגד לתקצוב צילום: נועם מושקוביץ

 

כיום החדשות ממומנות בהיקף של 25 מיליון שקל בשנה מהתמלוגים שמשלמות yes ו־HOT למדינה. החל מ־2013 דמי התמלוגים יבוטלו, ועל פי ההצעה המימון יגיע בשנתיים הקרובות מעודפי תמלוגים ואגרות נוספות שמשלמות חברות הכבלים והלוויין למדינה.

 

גורמים באוצר אמרו כי "בחודשים האחרונים נערכו פגישות עם נציגי העובדים ובעלי חברת ההפקה, וכרגע אין הצעה חלופית. ועדת השרים תתכנס מחדש בקרוב כדי לדון בנושא", נמסר.

 

לדברי יו"ר הוועד, העיתונאי חיים הר־זהב, "180 עובדים לא יפוטרו בגלל לו"ז פוליטי שלא קשור אליהם. אנחנו קוראים לכולם להתעשת ולא לשלוח עובדים שעושים שידור ציבורי למען הפריפריה ללשכות האבטלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x