$
פרסום ושיווק

שי באב"ד ימונה למנכ"ל הרשות השנייה

שר התקשורת משה כחלון אישר את המינוי. לבאב"ד אין רקע בתחום התקשורת, והוא שימש כמנכ"ל צים ישראל והמזרח הקרוב

שלי פריצקר 18:1006.09.12

שי באב"ד, מנכ"ל צים ישראל והמזרח הקרוב, ימונה לתפקיד מנכ"ל הרשות השנייה, המפקחת על שידורי הרדיו והטלוויזיה המסחריים. כך הודיע היום (ה') משרד התקשורת.

 

שר התקשורת משה כחלון בחר בבאב"ד מתוך שלושה מועמדים שעליהם המליצה ועדת האיתור בראשות מנכ"ל משרד התקשורת עדן

בר טל. שני המועמדים הנוספים היו מנכ"לית הוועדה למידרוג ד"ר יפעת בן חי שגב ומנכ"ל טלעד לשעבר דן תדמור.

 

באב"ד (36) מילא כמה תפקידים ניהוליים בכירים בצים, בינהם ראש אגף תקציבים וכלכלה ועוזר בכיר למנכ"ל ונשיא צים העולמית. צים נמצאת בבעלות החברה לישראל של משפחת עופר, שמחזיקה גם בזכיינית ערוץ 2, רשת, ובשל כך קיים חשש לניגוד עניינים בתפקידו החדש.

 

באב"ד בעל תואר ראשון במשפטים וכלכלה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בכלכלה ומימון מ-London School of Economics, והוא בוגר קורס מנהלים בכירים באוניברסיטת הארווארד. בנוסף הוא רב סרן במיל'.

 

גורמים בענף התקשורת הביעו תהייה על כך שהוא נעדר ניסיון בתחום התקשורת. זאת לנוכח האתגרים בפניהם עומדת הרשות השנייה הן בשל שוק הטלוויזיה המצוי בקשיים והן בשל האיחוד המתוכנן של הרשות השנייה והמועצה לשידורי כבלים ולווין המפקחת על שידורי YES ו-HOT. הצעת החוק לאיחוד הרגולטורים שהגיש משרד התקשורת אושרה בוועדת שרים בסוף מושב הקיץ.

 

במשרד התקשורת אומרים כי מינויו ייבדק בוועדה לבדיקת מינויים בשירות המדינה, שבראשה עומד שופט. 

 

השר כחלון מסר: "אני מאחל למר שי באב"ד ולכולנו הצלחה בתפקיד המאתגר של מנכ"ל הרשות השנייה בתקופה חשובה זו של רפורמות משמעותיות בשוק ובמבנה הרגולציה. אני בטוח כי לאור כישוריו וניסיונו יוביל מר באב"ד בהצלחה את הרשות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x