$
מדיה

לקראת הסדר? שטייניץ הקים צוות שיבחן אפשרות לפריסת חובות ערוץ 10

בצוות ישתתפו מנכ"ל משרד רה"מ הראל לוקר, הממונה על התקציבים גל הרשקוביץ והחשבת הכללית מיכל עבאדי-בויאנג'ו. בשבוע הבא הם יפגשו עם נציגי הבעלים של ערוץ 10 בניסיון להגיע להסדר שיאפשר לערוץ להמשיך ולפעול תוך שמירה על זכויות המדינה

שלי פריצקר 18:4630.08.12

שר האוצר יובל שטייניץ החליט להקים צוות שיבחן את האפשרות להגיע להסדר פריסת חובות עם ערוץ 10. חברי הצוות הם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, הממונה על התקציבים, גל הרשקוביץ, והחשבת הכללית, מיכל עבאדי-בויאנג'ו. הצוות ייפגש בשבוע הבא עם נציגי הבעלים של ערוץ 10 בניסיון להגיע להסדר סביר שיאפשר לערוץ להמשיך ולפעול תוך שמירה על זכויות המדינה.

 

נציגיו של רון לאודר, אבי בלשניקוב סגן יו״ר ערוץ 10, ומיכל גרייבסקי יו״ר ועדת הכספים של הערוץ מסרו בתגובה: "אנו מברכים על החלטת שר האוצר ומקווים שהצוות יסיים את עבודתו במהרה כך שערוץ עשר יוכל לעמוד בו ולקבל רשיון, ומצד שני המדינה תקבל את כל חובה עם ריבית והצמדה כחוק".

 

יואב הלדמן, מנכ"ל ערוץ 10 יואב הלדמן, מנכ"ל ערוץ 10 צילום: סיון פרג'

 

יואב הלדמן מנכ"ל ערוץ 10 מסר בהודעה ששלח לעובדים כי "זה נראה כמו צעד משמעותי בייחוד לאור ההרכב הבכיר של הצוות - כזה שבהחלט יכול להוביל להסדר שיאפשר לנו לקבל רישיון שידורים. יחד עם זאת, אני מזכיר לכולנו שחווינו לא מעט אכזבות בתקופה האחרונה. במלים אחרות, מוקדם להכריז על פיתרון המשבר אבל בהחלט מדובר בנקודת ציון חיובית. פניתי לבלשניקוב בנוגע להחלטת הדירקטוריון האחרונה בעניין פיטורי עובדים, והוא הודיע לי שכבר ביום ראשון יכונס הדירקטוריון לדיון בנושא זה. אנחנו עדיין ממתינים להודעת הרשות השנייה בעניין חילוט הערבויות".

 

בעקבות הקמת הצוות המו"מ פנה יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, לבלשינקוב, בבקשה להקפיא את ההחלטה על פיטורי 150 העובדים. מההסתדרות נמסר כי בלשניקוב מסר לעיני כי ביום ראשון יכנס את הדירקטוריון לדון בבקשתו. עיני אמר הערב כי "אני מברך על הקמת צוות המו"מ בדרג הבכיר ביותר להסדר פריסת החוב לערוץ 10. אני מקווה כי תוך זמן קצר יימצא הפתרון למתווה מוסכם אשר יאפשר לערוץ 10 לפעול בבטחה ובכך תישמר פרנסתם של מאות עובדי הערוץ ועוד אלפי עובדים המתפרנסים מקיומו".

 

התפרצות לישיבת מועצת הרשות השנייה

 

עובדי ערוץ 10, בהם הבכירים דב גילהר ושלומי אלדר, התפרצו אחר הצהריים לישיבה של מועצת הרשות השנייה שהתכנסה לדון בנושא חילוט הערבויות של ערוץ 10 ורשת. אחד מאנשי המועצה סיפר ל"כלכליסט", כי העובדים דרשו מחברי המועצה להתפטר כאות הזדהות עימם ובמטרה להפעיל לחץ על הממשלה להגיע להסדר חוב עם הערוץ. בתום הישיבה לא שינתה המועצה את החלטתה לגבי חילוט ערבויות הערוץ.

 

הפגנה של עובדי ערוץ 10 (ארכיון) הפגנה של עובדי ערוץ 10 (ארכיון) צילום: גיא קרן

 

לפיכך ביום ראשון הקרוב אמורה הרשות השנייה לחלט את ערבויות ערוץ 10 בגובה 43 מיליון שקל לתשלום חובות הערוץ

בהיקף 64 מיליון שקל על דמי זיכיון ותמלוגים. עד עתה לא פנה משרד האוצר בבקשה רשמית לרשות השנייה לדחות את חילוט הערבויות בחודשיים. 

 

השבוע החליט דירקטוריון הערוץ להוציא לפועל את התוכנית לפטר 150 מעובדי הערוץ.

 

מוקדם יותר היום הפגינו עובדי ערוץ 10 מול בית ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים. העובדים דרשו מראש הממשלה להתערב במשבר ערוץ 10 ולהציל את מקום עבודתם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x