$
פרסום ושיווק

קשת לא מעבירה כסף לחדשות ערוץ 2

הזכיינית העבירה רק כרבע מהתשלום החודשי. הרשות השנייה, המוסמכת לחלט ערבויות שהפקידה בידיה קשת ולהעבירן לחברת החדשות, החליטה שלא להתערב

שלי פריצקר 09:1825.07.12

האם קשת מייבשת את חברת החדשות במסגרת הסכסוך עם רשת? מאז תחילת החודש לא העבירה הזכיינית את מלוא התשלום השוטף למימון חברת החדשות המשותפת לה ולרשת. מדי תחילת חודש מעבירה כל אחת מהזכייניות לקופת הרשות השנייה מימון שוטף לחדשות ערוץ 2 בהיקף של 3.75 מיליון שקל. החודש עיכבה קשת את התשלום, ורק לאחר פניות של חברת החדשות העבירה בתחילת השבוע מיליון שקל בלבד. אף שיולי עומד להסתיים, קשת לא הודיעה מתי תעביר את יתרת התשלום ומה יהא על התשלום של חודש אוגוסט. תקציב חדשות ערוץ 2 עומד השנה על 91 מיליון שקל.

 

יונית לוי, חדשות ערוץ 2 יונית לוי, חדשות ערוץ 2

 

בשלב זה, הרשות השנייה - הממונה בין השאר על שמירת עצמאותן של חברות החדשות ועל הזרמת הכספים שהיא גובה עבורן מהזכייניות - אינה מתכוונת להתערב. בסמכותה של הרשות לחלט ערבויות המופקדות בקופתה בסכום התשלום החסר, וכן לדרוש מקשת ריבית פיגורים.

 

היריבות המסחרית הנצחית בין שתי זכייניות ערוץ 2 עלתה מדרגה בחודש האחרון, כאשר רשת האשימה את קשת בכך שגרמה לה לאובדן הכנסות בהיקף של כ־50 מיליון שקל. זאת, על ידי שיבוץ תכנים אטרקטיביים בערוץ המוזיקה 24 ובערוץ 20 (המשדר את "האח הגדול") השייכים לקשת דווקא בימי השידור של רשת, תוך פגיעה ברייטינג שלה. בנוסף, רשת טוענת כי קשת קידמה את תוכני ערוץ 24 במסגרת זמן הפרסום שלה, בניגוד לכללי הזיכיון.

 

הנושא אף הגיע בשבוע שעבר לשולחנה של ועדת הכלכלה בכנסת, כאשר היו"ר כרמל שאמה־הכהן זימן דיון בהשתתפות ראשי הזכייניות והרשות השנייה. שאמה־הכהן דרש מהרשות השנייה להשיב בתוך 30 יום על הטענות שהציגה רשת. קשת, מצדה, טוענת לאורך כל הדרך כי רשת מנסה להאשים אחרים בכישלונה המסחרי והתוכני, וכי טענותיה מגוחכות.

בד בבד הגישה קשת עתירה לבג"ץ נגד הרשות השנייה, משרד האוצר ומשרד התקשורת, ובה דרשה לחייב את הרשות להחזיר לה כספים שהצטברו במסגרת עודף תקציבי.

 

קשת היא היחידה מבין הזכייניות ששילמה את חובה למדינה בגין דמי זיכיון ותמלוגים בהיקף של 9 מיליון שקל. רשת חייבת למדינה 23 מיליון שקל, ואילו ערוץ 10 חייב 60 מיליון שקל. לטענת קשת, בשל אי־אכיפת חובת התשלום על רשת וערוץ 10, נמנע ממנה ההחזר הכספי המובטח.

 

מהרשות השנייה בחרו שלא להגיב.

 

מקשת לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x