$
פרסום ושיווק

מנכ"ל רשת: "ההתנהלות של קשת היא נבזית"

ועדת הכלכלה דנה בטענות רשת לפיהן קשת מפרה את תנאי הזיכיון שלה ומקדמת בערוץ 2 את התכנים של ערוץ המוסיקה 24, שבבעלותה. מנכ"ל רשת, אבי צבי: הנזק לתוכניות הדגל הוא מעל 54 מיליון שקל בשנה. קשת: גם בלי תחרות רשת מציגה נתוני שפל ברייטינג

שלי פריצקר 14:5917.07.12
זכייניות ערוץ 2 רשת וקשת נפגשו היום (ג') לעימות חזיתי בוועדת הכלכלה של הכנסת. הדיון נקבע בעקבות הטענות של רשת כי קשת מפרה את חוק הרשות השנייה ותנאי הזיכיון באופן שהיא מקדמת בערוץ 2 את התכנים של ערוץ המוסיקה 24 שבבעלותה ושל ערוץ 20 המשדר את האח הגדול. לדברי רשת, קשת מנצלת את ערוץ 24 כדי לפגוע בה ובכך מביאה לפגיעה במותג ערוץ 2 ובחברת החדשות המשותפת.

 

בתחילת הדיון הציג מנכ"ל רשת אבי צבי מצגת עמוסת טענות נגד ההתנהלות של קשת. “תחת מעטפת של ערוץ מוסיקה מתנהל מערך מאוד מקולקל שמשפיע על כל שוק הטלוויזיה המסחרית", אמר צבי. “קשת מקדמת באופן פסול ובניגוד לחוק את תכני ערוץ 24 בערוץ 2, בתחנה שלי, בערוץ שלי".

 

אבי צבי אבי צבי צילום: מיקי אלון

 

לדברי אבי צבי הנזק שנגרם לרשת כתוצאה מההתנהלות של קשת הפוגעת ברייטינג של תוכניות הדגל של רשת הוא מעל 54 מיליון שקל בשנה. "ההתנהלות של קשת היא נבזית. אני בעד תחרות, אבל הוגנת. השוק נמצא במשבר לא רק ערוץ עשר אלא גם רשת וקשת”, אמר.

 

סמנכ"לית הרגולציה של קשת טלי גורן השיבה לטענות ואמרה כי "לא ייתכן לגלגל על כתפיו הצרות של ערוץ 24 את כל תחלואיה של רשת. ברבעון האחרון התגשמו חלומותיה של רשת אין 'האח הגדול' וגם אין ערוץ 20 וגם ערוץ 24 רק עלה עכשיו עם לוח הקיץ. אבל בלי תחרות רשת הציגה נתוני שפל מבחינת הרייטינג. אנחנו חשבנו שזה עניין פנימי שלא מעניין את הרגולטור להתעסק בו אבל הפנייה של רשת הביאה את זה. קשה להיות שותפים של רשת בפלטפורמה של ערוץ 2. נדמה לי שבישיבה הבאה רשת יאשימו את ערוץ 10 בהפסד שנגרם להם”.

 

יו"ר הרשות השנייה ד"ר אילן אבישר ביקש להשאיר את הטיפול בידי הרשות. "קיבלנו את המכתב מרשת לפני שבוע. אנחנו נהיה הגורם הרציני והאחראי לטפל בזה”.

 

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה הכהן, פנה לרשות השנייה ואמר: "אנחנו לא רוצים שרשת תגיע למצב של ערוץ 10 בגלל תחרות לא הוגנת. אנחנו מבקשים בדיקה מהירה רגע לפני שמגיעים לדיון לקראת סגירה של רשת. חובתנו להיות ערניים. אני יודע דברים יותר חמורים על נורמות ההתנהלות של קשת”.

 

איילת מצגר, מנכ”לית בפועל של הרשות השנייה: "תחרות בין הזכיינים היא לא רק לגיטימית אלא גם מובנית, חלק מההצלחה של ערוץ 2 נובע מהתחרות בינהם. צריך לבדוק את גבולות התחרות ולראות אם היא לגיטימית”.

 

לדיון הגיעו גם נציגי ערוץ 10 הנאבק על הישרדותו, בהם היועצת המשפטית דבורה קמחי שביקשה למצוא מענה למשבר של הערוץ. "הדיון עוסק בחדר המיטות של קשת ורשת וערוץ 10 הפך פתאום להיות לא רלוונטי. הכנסת יוצאת לפגרת קיץ כשהיא תחזור למושב החורף ערוץ 10 כבר לא יהיה פה", הוסיף דוד אוחיון, מנהל משאבי אנוש של הערוץ". "אני מבקש שתדאגו למקום העבודה שלנו. אני בערוץ 10 מיום הקמתו ומעולם לא היינו במצב הזה".

 

בתום הדיון ביקש שאמה כי הרשות תציג את ממצאי הבדיקה בתוך חודש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x