$
פרסום ושיווק

יקי ודמני: "נחזיר לעובדים של אייס את החיוך לפנים"

כך אמר מנכ"ל אלקטרה צריכה לאחר שביהמ"ש אישר היום את מכירת אייס לאקלטרה צריכה בסכום כולל של כ-125 מיליון שקל. ודמני: "נמתין לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים, ונצעיד את רשת אייס לעתיד טוב יותר"

שי סלינס 18:3722.02.12

"אנו שמחים על ההחלטה של בית המשפט לאשר לאלקטרה מוצרי צריכה את רכישת אייס. נמתין לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים, ולאחר מכן נשקיע בלפתח את הרשת בתחום עשה זאת בעצמך", כך אמר יקי ודמני מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה לאחר שביהמ"ש אישר היום (ד') את מכירת אייס לאקלטרה בסכום כלל

של כ-125 מיליון שקל.

 

"נחזיר לעובדים את החיוך, הגאווה, הבטחון האישי והמקצועי ונצעיד את רשת אייס לעתיד טוב יותר", הוסיף ודמני. 

 

האישור מבית השפט הגיע לאחר שהנאמנים שמונו לחברת אייס דיפו, הגישו שלשום מכתב לבית המשפט לפיו הם מבקשים לאשר את מכירת פעילות החברה ונכסיה לאלקטרה צריכה בתמורה ל-45 מיליון שקל, כאשר תמורת המלאי תשלם אלקטרה סכום נוסף של כ-80 מיליון שקל.

 

בשלב הראשון ישולם סכום של 12 מיליון שקל במזומן, בעוד שיתרת התמורה בסך של 28 מיליון שקל תשולם ב-24 תשלומים חודשיים שווים, כאשר הראשון מבינהם ישולם כחודש לאחר מועד השלמת העסקה. בנוסף לכך ישולם סכום של 80 מיליון שקל בגין עלות המלאי, כאשר גם סכום זה ישולם במשך השנתיים הקרובות.

 

מטרת הפנייה לבית המשפט, בין היתר, היתה הצלת מקום עבודתם של כ-1,250 עובדי הרשת שעלולים למצוא את עצמם מחוסרי עבודה בתקופה הקרובה.

 

אייס דיפו, מפעילת הרשתות אייס ואוטו דיפו, נכנסה להקפאת הליכים בחודש שעבר בגלל חובות של 452 מיליון שקל. הרשתות פועלות כיום, בין השאר, באמצעות מימון שהזרימו בעלי השליטה הקודמים, משה גאון ושלמה זבידה. הנאמנים מנסים מאז למכור את החברה, ובין המתעניינים ברכישה, מלבד אלקטרה צריכה, ניתן היה למנות את חגי שלום, בעל השליטה בטיב טעם, קבוצת דוד לובינסקי ושלמה סיקסט של שלמה שמלצר.

 

מרשות ההגבלים נמסר כי הנושא נמצא בבדיקה.

 

יהיו פיטורים בענף

 

"השלכות רכישת אלקטרה את אייס יהיו פיטורי עובדים בענף, העלאת מחירי מוצרי החשמל לצרכנים ופגיעה אנושה בשוק מוצרי החשמל בישראל", במילים אלו פנו היום פורום ספקי החשמל לממונה על ההגבלים העסקיים דיוויד גילה. על המכתב חתמו בין השאר אבי סופר- בעליה של הרשת הנושאת את שמו.

 

לטענת אנשי הפורום, אישור עסקה כזו פירושה גזר דין מוות לענף החשמל כולו. כבר כיום מחזיקה אלקטרה שלוש רשתות של מוצרי חשמל ובמידה והעסקה תצא אל הפועל, תהפוך החברה למונופול ותשים קץ לתחרות הוגנת בענף.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x