$
פרסום ושיווק

בלעדי ל"כלכליסט": לוקסאוטיקה רוצה 25% מאירוקה

התאגיד האיטלקי מנהל מו"מ לרכישת רבע מאירוקה אחרי שניסיון לקנות את כולה נתקל בהתנגדות הממונה

אורנה יפת 07:0001.02.12

אחרי שמשכה את בקשתה לרכוש את מלוא הבעלות על רשת המשקפיים אירוקה, ענקית המשקפיים האיטלקית הבינלאומית לוקסאוטיקה רוצה בכל זאת דריסת רגל בישראל. ל"כלכליסט" נודע כי החברה מנהלת משא ומתן עם בעלי אירוקה מייקל וולף לרכישה חלקית של הרשת הישראלית, ואחת האופציות שנבחנות היא רכישת

25% מהרשת. הצדדים בוחנים אופציות נוספות לשיתוף פעולה, שבמסגרתו תחזיק לוקסאוטיקה חלק מהבעלות על אירוקה. מלקסאוטיקה נמסר כי "קיימים מגעים בין שני הצדדים".

 

המגעים בין שתי החברות מגיעים לאחר שעסקה לרכישת מלוא הבעלות באירוקה על ידי לוקסאוטיקה נתקלה בקשיים שהערים הממונה על הגבלים עסקיים דיויד גילה. בנוסף התגלעו חילוקי דעות בין שתי החברות שהובילו לביטול העסקה.

 

בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי לוקסאוטיקה משכה את הבקשה למיזוג עם אירוקה. בתגובה מסרה לוקסאוטיקה כי היא "מנסה לבצע שיתוף פעולה ארוך טווח עם אירוקה". לא מן הנמנע כי לוקסאוטיקה מעוניינת ברכישת 25% בשלב זה, במטרה לנסות להגדיל את חלקה ברשת בעתיד.

 

מהלך של רכישת עד רבע מאירוקה יהיה קל יותר עבור לוקסאוטיקה, שכן הוא אינו דורש את אישור הממונה על הגבלים עסקיים. לוקסאוטיקה היתה מעדיפה לרכוש את מלוא הבעלות ברשת, אך גם בעלות חלקית תעניק לה אפשרות לפקח על הספקים ועל הדגמים הנמכרים באירוקה. בבעלות התאגיד הבינלאומי מותגי המשקפיים ריי באן, ווג ואוקלי, והוא אף מחזיק בזיכיונות למותגי היוקרה פולו ראלף לורן, ברברי, בולגרי, שאנל, דולצ'ה וגבאנה, דונה קארן, פראדה, ורסצ'ה וטיפאני.

 

העסקה בין אירוקה ולוקסאוטיקה לא כללה את חברת עינית, שאף היא בבעלות בעלי אירוקה וולף, ומתמחה במכירה סיטונאית של מוצרי פרימיום בתחום האופטיקה. עינית משווקת את מותגי משקפי השמש גוצ'י, ארמני, איב סאן לורן, טומי הילפיגר וקררה, המיוצרים בידי תאגיד ספילו האיטלקי.

 

כניסתה של לוקסאוטיקה לאירוקה מאיימת על שיתוף הפעולה העסקי בין אירוקה לבין ספילו, ובענף צופים כי אם הרכישה תצא לפועל, תשווק עינית פחות ממותגי ספילו לאירוקה.

 

רשת אירוקה מפעילה 64 סניפים, הממוקמים ברובם בקניונים ברחבי הארץ. מחזור המכירות השנתי של הרשת עומד על כ־130 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x