$
פרסום ושיווק

פרשת סופרייז יצרה הפתעה לא נעימה לניו-פארם

תביעה משפטית מצד בעלי רשת המתנות גררה את רשת ניו־פארם להפסד ברבעון השלישי למרות שיפור תפעולי

גיל קליאן 08:2006.12.11

למרות שיפור תפעולי מהותי, ניו־פארם חתמה את הרבעון השלישי בהפסד של 700 אלף שקל לעומת רווח נקי של 800 אלף שקל ברבעון המקביל ב־2010. ניו־פארם, השייכת למשביר לצרכן ולקמן אחזקות, מפעילה רשת חנויות וכן מתחמי קוסמטיקה ובתי מרקחת בתוך סניפי הכלבו של המשביר לצרכן. המעבר להפסד נבע מהפרשה שביצעה ניו־פארם בעקבות הפסד משפטי לאריה וגילה אלקבס, בעליה של רשת סופרייז שניו־פארם נסוגה מרכישתה עוד בספטמבר 2006.

 

סופרייז היתה רשת של מתנות שניו־פארם תכננה לרכוש תמורת 3.5 מיליון שקל. אלא שהרכישה לא יצאה אל הפועל, סופרייז נסגרה, ובעליה פנו לבית המשפט בטענה כי ניו־פארם לא היתה יכולה לסגת מהרכישה. בית המשפט פסק פיצוי לבני הזוג אלקבס בגובה 2 מיליון שקל. פסק הדין חייב את ניו־פארם לבצע הפרשה של 2.2 מיליון שקל, אך מכיוון שההסתבכות עם סופרייז קרתה בעת שניו־פארם היתה רק בבעלות קמן אחזקות, הרי שרק האחרונה תישא בעלות התביעה.

 

הכנסות ניו־פארם ברבעון השלישי צמחו ב־8% לעומת הרבעון המקביל והגיעו ל־294.2 מיליון שקל. זאת כתוצאה מהתרחבות של 2,000 מ"ר בשטחי המסחר, פתיחה של ארבעה סניפים חדשים, סגירה של שני סניפים מפסידים, ושיפור בסניפים הקיימים. השיפור העיקרי הוא ברווח התפעולי — שעלה ב־35.5% לעומת הרבעון המקביל והגיע ל־4.2 מיליון שקל. שיעור הרווח התפעולי עדיין נמוך, 1.4%, אבל טוב יותר מברבעון המקביל, 1.1%.

 

מנכ"ל ניו־פארם יפתח סרי: "אנחנו מאוד מרוצים מהעלייה במכירות, במיוחד ברבעון שכזה. אנחנו רואים שיפור בכל הפרמטרים שהביאו לשיפור ברווח התפעולי. מדובר בהמשך מגמה חיובית מתחילת השנה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x