שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

אפל העולמית: "iDigital אינה קשורה אלינו בשום הסכם"

החברה העולמית מסרה זאת במסגרת הליך משפטי, ואף טוענת כי "אפל לא העניקה לשום גוף בישראל בלעדיות כלשהי בקשר למוצריה"

מארק שון 08:5826.10.11

חברת iDigital אינה חתומה על הסכם עם אפל, היא אינה נציגה של החברה ואין שום קשר משפטי בין השתיים - כך טוענת חברת אפל (Apple) העולמית במסגרת הליך שמתנהל בבית המשפט המחוזי בנצרת. החברה העולמית אף טוענת כי "אפל לא העניקה לשום גוף בישראל בלעדיות כלשהי בקשר למוצריה".

 

ההליך

הוא בקשה לאשר תביעה ייצוגית נגד החברה, וביום ראשון הקרוב יתקיים דיון הנוגע בין השאר ליכולת לתבוע בישראל את אפל העולמית, אם באמצעות iDigital ואם ישירות. בתביעה שהוגשה במאי האחרון על ידי עלא אבו דריס, באמצעות עורך דינו האני טנוס, נטען כי אפל מפרה את הפרטיות של המשתמשים במוצריה. זאת על בסיס מחקר שפורסם בנובמבר האחרון ולפיו מכשירי האייפון והאייפד עוקבים אחר תנועותיו של המשתמש.

 

בתביעה המקורית נכתב בפשטות כי אפל רשומה בארה"ב ו"תהיה מיוצגת על ידי חברת iDigital שהנה נציגתה בישראל". תגובת החברה העולמית לא איחרה להגיע, והיא דרשה הורדת הכיתוב מאתר iDigital כי היא הנציגה הרשמית של מוצריה בישראל, שנעשה ללא אישורה של החברה העולמית. "iDigital אינה נציגה של אפל בישראל, היא אינה מנהלת את עסקיה ואינה מוסמכת לקבל בשמה תביעות", נכתב בתגובת החברה לבית המשפט.

 

המעמד של iDigital בכל הקשור לייצוגה של אפל אינו ברור, אף שהיא מקפידה להציג את עצמה בהודעות רשמיות כנציגת אפל בישראל. מקורבים לחברה מודים כי הם נאלצו להוריד את הביטוי "הנציגה בישראל" מאתר האינטרנט, בשל סיבוכים משפטיים שיצרו התביעות נגד אפל העולמית.

 

"במדינות רבות בעולם, כולל ישראל, אין לאפל סניפים, משרדים או חברות קשורות, ואין לה במדינות אלה כל פעילות עצמאית", נכתב בתגובת אפל. "מוצרי החברה נמכרים במדינות אלה על ידי חנויות שאינן קשורות לקבוצת אפל". 

 

מ-iDigital נמסר: "מבלי להתייחס לסוגיות המשפטיות הנדונות, ברצוננו להבהיר מעל לכל ספק כי iCon Group, המחזיקה ב-iDigital, היא המפיצה של מוצרי אפל בישראל (Apple value added distributer in Israel)".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x