פרסום ושיווק

בלעדי - מסתמן: יוניליוור תוותר על מכירת בייגל בייגל

עסקת המכירה מתעכבת כיוון שיוניליוור, המחזיקה ב־51% מחברת החטיפים, לא מקבלת הצעות במחיר שהיא דורשת עבור השליטה בבייגל בייגל

אורנה יפת 10:4901.10.09

מכירת בייגל בייגל על ידי יוניליוור מתעכבת, וכעת מתרבים הסיכויים שכלל לא תצא לפועל. ל"כלכליסט" נודע כי יוניליוור ישראל לא מצליחה לקבל את המחיר שדרשה בעבור חלקה בבייגל בייגל, העומד על 51% מהחברה. ביוניליוור מסרבים לחשוף את המחיר שדרשה, אך בחברה שוקלים לוותר על עסקת המכירה. יתר האחזקה בחברה, 49%, נמצאת בידי משפחת בייגל: מדובר במפעל שהוקם עוד בשנת 1933, על ידי האחים יהושע ויצחק בייגל.

מוטי קרן מוטי קרן צילום: שאול גולן

 

בין החברות שניהלו מגעים עם יוניליוור על רכישת השליטה בבייגל בייגל נמצאות חברת התה ויסוצקי וחברת ההפצה דיפלומט, המשווקת את מוצרי פרוקטר אנד גמבל.

 

עוד בדצמבר 2008 הודיעה יוניליוור שהיא מחפשת קונה לחלקה בחברת בייגל בייגל. החברה הצהירה על רצונה לצאת מתחום החטיפים המלוחים ומוצרי האפייה כדי להתמקד בעסקי הליבה של החברה - בהתאם לאסטרטגיה של יוניליוור העולמית. ברוח אסטרטגיה זו מכרה בשנים האחרונות יוניליוור ישראל, תחת הנהגתו של מנכ"ל ויו"ר החברה מוטי קרן, מותגים בתחום אבקות כביסה ומזון לבעלי חיים.

 

לפני כמה שנים ניסתה יוניליוור למכור את חברת הריבות והקונפיטורות 778 שבבעלותה. העסקה לא צלחה, והתבטלה לאחר כמעט שנתיים שבהן יוניליוור לא קיבלה את המחיר שדרשה עבור החברה, שעמד באותה תקופה על 5 מיליון דולר.

בניגוד לפעילויות אחרות שיוניליוור מכרה בעבר, בשוק מעריכים שבייגל בייגל היא חברה רווחית, המגלגלת כ־90 מיליון שקל בשנה.

 

אחת הבעיות שיש ליוניליוור העולמית עם החברה נעוצה בעובדה שמפעל בייגל בייגל ממוקם באזור התעשייה ברקן שבשומרון. מבחינת החברה העולמית, מדובר במיקום בעייתי, שעלול לפגוע בפעילות החברה במדינות שבהן יש התנגדות חריפה לנוכחות ישראלית מעבר לקו הירוק.

 

יוניליוור ישראל נמצאת בשליטת יוניליוור, תאגיד מוצרי צריכה אנגלו־הולנדי, הנחשב אחד הקונגלומרטים הגדולים בתחום מוצרי הצריכה. החברה בישראל משווקת מוצרי מזון ומוצרי טיפוח אישי תחת המותגים קנור, תלמה, מזולה, ליפטון, בלו בנד, בייגל בייגל, נשנושים, קליק, דאב, פינוק, בדין ועוד.

 

מיוניליוור נמסר בתגובה: "אנחנו לא מתייחסים לפרטי תהליך המכירה על גבי העיתון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x