$
פרסום ושיווק

בלעדי - אורן יוניוב מנסה לעקוף את רונית קן: שכר את עו"ד צבי אגמון

בעקבות המגעים עם אדלר חומסקי פנה יוניוב לעו"ד מומחה להגבלים עסקיים, כדי למצוא מודל שיאפשר שיתוף פעולה בין יוניון לבין מדיה קום

מיטל זדה 09:5709.08.09

המגעים בין אורן יוניוב לבין אייל חומסקי בעניין שיתוף פעולה ביניהם בתחום חברות רכש המדיה יוניון ומדיה קום מעלים הילוך: ל"כלכליסט" נודע שיוניוב, בעלי יוניון, שכר את שירותיו של עו"ד צבי אגמון, מעורכי הדין המובילים בארץ בתחום ההגבלים העסקיים, שייעץ לו בנוגע למודלים אפשריים

לשיתוף פעולה עם מדיה קום, חברת רכש המדיה של אדלר חומסקי וגלר נסיס.

 

בשבועות האחרונים החלו חומסקי ויוניוב לבחון ביחד שיתופי פעולה אפשריים בין מדיה קום ליוניון. הסוגיה המרכזית שעומדת בפני שתי החברות היא איזה פורמט של פעילות משותפת יאפשר להם לפעול ויעבור את הגבלות הממונה על הגבלים עסקיים, רונית קן.

 

החלטתה של הממונה לפני כשנה, שלא לאפשר את המשך פעילות יונייטד במתכונתה הקודמת, כמיזוג של שתי חברות המדיה של שלמור אבנון עמיחי וראובני פרידן, העביר מסר ברור לחברות הפעילות בתחום רכש המדיה בארץ. ברשות ההגבלים העסקיים דיברו אז על ריכוזיות יתר בענף, ובתחום הבינו שמיזוגים כמו זה של יונייטד לא יעברו יותר את הרגולציה בארץ.

 

מדיה קום ויוניון הן חברות רכש מדיה מהגדולות בתעשייה. ההערכות הן שחומסקי ויוניוב מעוניינים לעבוד לפי המודל של מקאן אריקסון, שחברת המדיה שלה, יוניברסל, רוכשת את המדיה עבור משרדי פרסום אחרים, כגון פוגל וגליקמן נטלר סמסונוב. כעת נבחנת האפשרות המשפטית של יצירת מתווה כזה, כך שמדיה קום תקבל שירותי מדיה מאורן יוניוב, אבל ככל הנראה באמצעות הקמת קבוצה בנוסח גרופ M, השייכת לחברת WPP העולמית, גם בישראל.

 

האפשרות למזג את החברות כלל אינה עומדת על הפרק, מכיון שברור שמיזוג של שתי חברות בעלת היקפי פרסום כמו יוניון ומדיה קום לא יעבור את הממונה על הגבלים עסקיים. גם אופציה של החלפת מניות אינה עומדת על הפרק.

 

מכל מקום, לפי שעה לא נעשתה פנייה לממונה על הגבלים. מבחינת שני הצדדים האפשרות הטובה ביותר היא לקבל חוות דעת משפטית מוסמכת שמציעה את האופציה לשיתוף פעולה בלי לקבל אישור רגולטורי.

 

יוניוב סירב להתייחס לידיעה. חומסקי אמר: "כל ההתנהלות בנושא נבחנת על ידי מיטב היועצים המשפטיים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x