שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי: חנויות נון פוד ייפתחו בתחנות רכבת מרכזיות

הרכבת תצא במכרז לפתיחת חנויות שבהן אמורים להימכר בין היתר ספרים, מגזינים ותיקים. בשבוע הבא יתפרסם מכרז להפעלת 27 כספומטים בתחנות

אורנה יפת 07:5228.07.09

רכבת ישראל מעוניינת להרחיב את המתחמים הקמעונאיים בתחנות, ולא להסתפק בבתי הקפה שפועלים בהן כעת.

ל"כלכליסט" נודע כי הרכבת תצא בחודשים הקרובים במכרז לפתיחת חנויות נון פוד בתחנות, ובשלב ראשון מתוכננות להיפתח שש חנויות בתחנות מרכזיות. כיום יש חנויות בתחנת סבידור בתל אביב, שמוכרות סיגריות ומוצרי טבק, וכן חנות ממתקים.

יצחק הראל מנכ"ל הרכבת. יפתח יותר מעשר תחנות חדשות יצחק הראל מנכ"ל הרכבת. יפתח יותר מעשר תחנות חדשות צילום: עמית שעל

 

לדברי אביעד שפיר, מנהל מחלקת הסחר ברכבת ישראל, "הרעיון יהיה לפתוח חנויות נון פוד ומוצרים שצורכים על הדרך, כמו סוללות, ספרים, מגזינים ותיקים. עם זאת, מאחר שאני לא קניון, סל המוצרים לא יהיה רחב, והחנות הגדולה ביותר תהיה בשטח של 30 מ"ר ואף פחות".

 

ל"כלכליסט" נודע עוד כי רכבת ישראל תפרסם בימים הקרובים מכרז להצבת כספומטים כמעט בכל התחנות ברחבי הארץ. כיום מופעלים כספומטים ב־15 תחנות, והמכרז הוא להרחבת הפריסה ב־27 תחנות בסך הכל.

 

מכרז זה עתיד להתפרסם ביום שני הבא, באתר האינטרנט שמפעילה רכבת ישראל ובעיתונות. הזוכה במכרז יוכל להציב מכשירי כספומט בתחנות עם תעבורה גדולה כמו מודיעין מרכז, חיפה מרכז, באר שבע־אוניברסיטה, קרית מוצקין ובית יהושע. תקופת הפעלת הכספומטים, לפי תנאי המכרז, תעמוד על חמש שנים עם אופציה להארכה בשנתיים נוספות, ויש גם אפשרות להרחבת השירות לתחנות רכבת נוספות שייבנו במשך תקופת החוזה. המכרז ייסגר בסוף אוגוסט, ולקראת סוף ספטמבר תחל הצבת הכספומטים בתחנות.

 

כיום פועלים בחלק מתחנות הרכבת כספומטים המופעלים על ידי חברת שב"א (שירותי בנק אוטומטיים) - חברה־בת של חמשת הבנקים הגדולים. הזכיין שיזכה במכרז יתבקש להציע לרכבת תשלום עמלה על כל משיכה שתתבצע במכשיר, החל במשיכה ה־301 בכל חודש. עבור 300 המשיכות הראשונות הוא לא יידרש לשלם עמלה.

 

לפי נתונים שהעבירה רכבת ישראל ל"כלכליסט", בתחנת הרכבת הקטנה ביותר מתבצעות מדי חודש כ־2,000 משיכות לפחות, ובתחנה גדולה כ־10,000 משיכות בחודש בממוצע. לדברי שפיר: "בשנים הקרובות עתידה הרכבת לפתוח יותר מעשר תחנות, בין היתר בחולון, בבת ים, ובראשון לציון מערב, שבהן יוכל הזכיין להפעיל גם כספומטים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x