פרסום ושיווק

בית המשפט קבע: סידס תוכל לשווק את XL בישראל החל מהיום

ההחלטה - לאחר שהיבואן הקודם של המשקה, ענאן שומשום, שאיבד את הזכיון על המותג לטובת סידס, הגיש תביעה נגד XL העולמית

אורנה יפת 16:2824.10.08
בית המשפט המחוזי בפתח תקווה קבע כי חברת סידס, יבואנית ומשווקת מותגי מזון בינלאומיים בישראל, תהיה היבואנית הרשמית של משקה האנרגיה XL בישראל, החל מהיום. זאת לאחר שהיבואן הקודם של המשקה, ענאן שומשום, הבעלים של חברת שומשום המייבאת מזון ומשקאות, הגיש תביעה נגד XL העולמית
לאחר שאיבד את הזכיון על המותג לטובת סידס.

 

לפני שבועות אחדים הודיעה יצרנית משקה האנרגיה העולמית XL, שמרכזה בפולין, כי החליטה להתקשר בהסכם עם חברת סידס, במסגרתו היא תהיה בעלת הזיכיון הבלעדי לייבוא ושיווק המשקה בארץ. החברה העולמית הגישה תביעה בגובה 3 מיליון שקל נגד שומשום בטענה כי לא השקיע מספיק בשיווק המוצר ושומשום הגיש תביעה נגדית בה דרש לאסור ההתקשרות בין XL לסידס.

 

בדיון ראשון שהתקיים בנושא לפני החגים, קבע בית המשפט כי הזכיון יישאר בידיו של שומשום עד לדיון נוסף שאמור היה להתקיים ב-6 בנובמבר. חברת סידס ביקשה להקדים את הדיון השני ובסוף השבוע החליט בית המשפט, כי סידס רשאית להתחיל לשווק את המוצר כבר עתה, כפי שנקבע בהסכם בינה לבין החברה העולמית

.

סידס נערכה בשבועות האחרונים לייבוא והפצת המותג. לפני כחצי שנה הייתה אמורה החברה לקבל את הזכיון למשקה המתחרה רד בול, לאחר שחברת תימקו איבדה את הזכיון עליו. אך לבסוף החליטה רד בול העולמית להקים חטיבה משלה בישראל ולהפיץ את המשקה בעצמה, וסידס מתחילה כעת להפיץ את המשקה המתחרה.

 

בשנת 2007 הפך XL למוביל את קטגוריית משקאות האנרגיה בישראל. החברה נכנסה לשוק הישראלי בשנת 2004 וכיום הוא משווק בלמעלה מ-5000 נקודות מכירה, מקומות בילוי וברים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x