סגור

נחשף בכלכליסט
מחוץ לבלאגן בנורסטאר: המימושים הקפיצו את רווחי ישראל קנדה

יום לאחר ההודעה על הקפאת העסקה לרכישת נורסטאר מדווחת ישראל קנדה על רווח רבעוני של 232 מיליון שקל - התרומה הגדולה לשורה התחתונה התקבלה ממכירת הנכסים שלה בפרויקט הרכבת בת"א ובאשדוד; ההכנסות זינקו ל-277 מיליון שקל, בהשוואה ל-177 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2021

על רקע הקפאת העסקה לרכישת נורסטאר, ישראל קנדה מדווחת על רווח של 232 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2022. עיקר הרווח נבע ממימוש נכסי נדל"ן בפרוייקט הרכבת בתל אביב ואשדוד.
החברה מדווחת כי מתחילת השנה מכרה 180 דירות תמורת כ-820 מיליון שקל ומימשה נכסים בהיקף של מעל מיליארד שקל. מלאי הקרקעות שלה נכון לסוף הרבעון עומד על 3.4 מיליארד שקל
החברה בשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר רשמה הכנסות של 277 מיליון שקל ברבעון המדווחת, לעומת 177 מיליון ברבעון המקביל ב-2021, שבו עמד הרווח על כ-20% מהרווח הנקי הנוכחי.
דירקטוריון ישראל קנדה אישר תוכנית לרכישה עצמית של עד 100 מיליון שקל מאג"ח החברה (סדרה ז') לתקופה של עד שנה, החל מיום 25 במאי 2022. מניית החברה איבדה 22% מערכה בחודש האחרון, על רקע הירידות בשווקים העולמיים ובמקביל לעדכונים וההתפתחויות הנוגעים לאחזקותיה בנורסטאר - ישראל קנדה נסחרת היום בשווי 4.1 מיליראד שקל.
1 צפייה בגלריה
בעלי השליטה בישראל קנדה אסי טוכמאייר ו ברק רוזן
בעלי השליטה בישראל קנדה אסי טוכמאייר ו ברק רוזן
בעלי השליטה בישראל קנדה, מימין: אסי טוכמאייר וברק רוזן
(צילום: אוראל כהן)
ברק רוזן ציין עם פרסום הדוחות כי "מיצובם ומיקומם של נכסי החברה בפריסתם הגיאוגרפית והסקטוריאלית, בשילוב ביקושים גבוהים המשתקפים בקצב המכירות לדירות, מייצרים רווחים מהותיים מצטברים - אלה מחזקים משמעותית את הונה העצמי של החברה ואיתנותה הפיננסית.
החברה ממשיכה בביצוע עסקאות בהתאם לאסטרטגית החברה ולתוכניות העבודה שלה. כמו כן, אתמול עדכנו כי בהמשך להצעה הבלתי מחייבת שהגישה החברה, בחודש אפריל האחרון, לרכישת כל מניות נורסטאר שאינן מוחזקות על ידי החברה, החליט הדירקטוריון להקפיא את מו"מ נשוא ההצעה הבלתי מחייבת וזאת לאור המצב בשווקים הגלובליים. בכוונתנו להמשיך ולהתמקד בעשייה בשוק הנדל"ן בישראל, בדגש על פעילות בלב אזורי הביקוש להשאת ערך עבור בעלי המניות של החברה ועבורנו".