סגור

בעקבות המלחמה - הוכפל צבר ההזמנות של עשות, הרווח זינק ב-54%

היקף ההזמנות של יצרנית המכלולים שבשליטת קרן פימי טיפס בעקבות המלחמה ל-1.8 מיליארד שקל, ההכנסות צמחו ב-21% ל-97.5 מיליון שקל - הרווח הרבעוני עמד על 13.7 מיליון שקל 

זרם ההזמנות ממשרד הביטחון בעקבות המלחמה והימשכות מגמת ההתאוששות בשוק התעופה העולמי הגדילו ב-21% את הכנסות עשות אשקלון ברבעון הראשון של השנה (ביחס לרבעון המקביל), והן הסתכמו ב-97.5 מיליון שקל.
השדרוג בא לידי ביטוי גם בשאר הפרמטרים של הדוח הכספי. הרווח הגולמי של עשות צמח ב-21% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-21.3 מיליון שקל, הרווח התפעולי גדל ב-19% ל-13.8 מיליון שקל, והרווח הנקי קפץ ב-54% ל-13.7 מיליון שקל.
עשות אשקלון נמצאת בשליטת קרן פימי (85%) והיא עוסקת בייצור של מכלולים לתעשיות התעופה בעולם ולתעשיות הרק"ם (רכב קרבי משוריין) ולטנקים. מנכ"ל החברה הוא אלי דמרי.
צבר ההזמנות של עשות הוכפל מאז הרבעון הראשון של 2023 והוא עומד כיום על כ-1.8 מיליארד שקל. זאת על רקע הרכש הנרחב של משרד הביטחון מהחברה לאחר פרוץ המלחמה, ובכלל זה פעולות השיקום של כלים וטנקים שנשחקו במהלך הלחימה בדרום ובצפון,
בעשות ציינו כי החברה התבקשה על ידי משרד הביטחון להגדיל באופן ניכר את היקפי הפעילות ולהגביר את קצב הייצור שלה. בתוך כך, באפריל האחרון עשות רכשה בכ-40 מיליון שקל את אי.די.סי מיוקנעם, שעוסקת בפיתוח של מכלולים לתעשיות הביטחוניות ולשוק השבבים.