סגור

תוצאות נייס עלו על הציפיות בשוק - עסקי הענן צמחו ב-20%

חברת התוכנה הישראלית רשמה ברבעון הרביעי שיפור של 10% בהכנסות ל-623 מיליון דולר, לצד רווח של 2.36 דולר למניה, שניהם מעל הצפי; פעילות הענן הניבה הכנסות של 429 מיליון דולר; המנכ"ל ברק עילם: "התחזית שלנו לרבעון הנוכחי היא מעבר לציפיות הקודמות שלנו"

נייס מכה את ציפיות השוק בשורה העליונה והתחתונה של הדוח הכספי: חברת התוכנה הישראלית סיימה את הרבעון הרביעי עם הכנסות של 623.2 מיליון דולר, לעומת 568.6 מיליון דולר ברבעון המקביל, צמיחה של 10%.
האנליסטים ציפו להכנסות נמוכות יותר, של 616.2 מיליון דולר. עסקי הענן של נייס הניבו הכנסות רבעוניות של 429 מיליון דולר, שדרוג של 20% ביחס לתקופה המקבילה ב-2022.
הרווח התפעולי הרבעוני זינק ב-40% ל-122.7 מיליון דולר (מול 87.8 מיליון דולר ברבעון המקביל). שיעור הרווח התפעולי טיפס ל- 19.7% לעומת 15.4% ברבעון המקביל.
הרווח המתואם למניה גדל ב-15% ל-2.36 דולר, ועלה על ציפיות האנליסטים, שעמדו על 2.26 דולר למניה.
בסיכום 2023 רשמה נייס הכנסות של 2.37 מיליארד דולר, בהשוואה ל-2.18 מיליארד דולר בשנה שקדמה לה, עלייה של 9%. ההכנסות השנתיות מענן צמחו ב-22% ל-1.5 מיליארד דולר. % .
הרווח התפעולי השנתי טיפס ל- 435.2 מיליון דולר, בהשוואה ל- 335.2 מיליון דולר ב-2022. שיעור הרווח התפעולי קפץ ל- 18.3% לעומת 15.4% ב-2022.
נייס פרסמה במסגרת הדוחות תחזית להכנסות של 2.73-2.71 מיליארד דולר ב-2024, לצד רווח מתואם של 10.60-10.40 דולר למניה.
נייס מעסיקה כ-900 עובדים בישראל מתוך 8,400 עובדים.
המנכ"ל ברק עילם אמר במסגרת פרסום הדוחות: "עם תחילת 2024, ובהמשך להצלחה בשנה הקודמת, ברור כעת שתחום הבינה המלאכותית הפך למנוע צמיחה עבור נייס ובנוסף מאיץ את מובילות השוק שלנו במספר מישורים: פתרונות הבינה המלאכותית שלנו מגדילים את שיעורי הזכייה בענן מול המתחרים, הם הבסיס להתרחבות המהירה שלנו בתחום הדיגיטל, ומשמשים כמכפיל כוח לאימוץ הפלטפורמה שלנו. בנוסף, בינה מלאכותית היא מקור למספר הולך וגדל של מוצרים חדשים עם פוטנציאל הכנסות משמעותי".
בשיחה עם כלכליסט, אמר עילם כי "נתנו תחזית ראשונה ל-2024 והרבעון הראשון. התוצאות שלנו לרבעון הרביעי חזקות מאוד בקצה העליון ועברנו ברווחיות את התחזיות שלנו. אנחנו לוקחים נתחי שוק מהמתחרים והבינה המלאכותית הוא מנוע חזק שמושך את העסק שלנו קדימה. התחזית שלנו היא מעבר לציפיות שלנו וגם ברווחיות אנחנו מצפים לשיפור משמעותי, גם בזכות הרכישה של LiveVox שמשפיעה משמעותית על הרווחיות שלו בשנה הבאה.
"המשקיעים שלנו מחפשים בעיקר את הגידול בענן. בשורה התחתונה יהיה לנו אחוזי גידול משמעותיים. אסטרטגית אנחנו ממשיכים לעשות ביצועים טובים מאוד בבינה המלאכותית גם בעסקים שלנו. היה לנו רבעון שיא במספר העסקאות שלנו בבינה מלאכותית. אחד הפתרונות הכי משמעותיים שלנו הוא CX1 ועליו צורכים פתרונות בינה מלאכותית ואוטומציה מלאה של כל שירות הלקוחות והכסף עובר לטכנולוגיה ולא לכח אדם. זכינו בהרבה עסקאות במעבר לענן עם פתרונות בינה מלאכותית. בתחומים שאנחנו עוסקים בהם, פתרונות גנריים של בינה מלאכותית אינם מתאימים. איני זוכר עוצמה כזו של השפעה כמו הבינה המלאכותית, שהוא מנוע עוצמה שיזניק אותנו בעשר השנים הבאות משמעותית.
"למלחמה לא היתה השפעה עלינו. אנחנו תרמנו ותמכנו מאוד בעובדים ובקהילה לא היתה השפעה על העסקים שלנו. היה לנו עובדים רבים במילואים ומעטים נשארו שם ותמכנו בהם גם בחזרה למשרדים. קשה מאוד לאנשים שהיו בשטח ימים רבים, ואנחנו תומכים בהם בחזרה. שמעתי שהיו פיטורים של עובדים שהיו במילואים, זו תופעה מכוערת ולא קיימת אצלנו ואנחנו מחבקים את העובדים ומקומם מובטח וחלקם שמרו על קשר בשעות הקטנות של הלילה. עוזרים לכל העובדים שחזרו עם רענון וחופשות וכל העובדים שלנו ברחבי העולם מתחילת המלחמה כל הזמן שואלים ודואגים לחברים שלהם בישראל".