סגור

בלייד ריינג'ר נערכת למכירות ראשונות: מכניסה שותפה לייצור

החברה, שפיתחה רובוטים לניקוי פאנלים סולאריים, חתמה על הסכם עם פלקסטרוניקס, שתיקח חלק בייצור הרובוטים. בלייד ריינג'ר הונפקה בדצמבר האחרון ללא מכירות ועם הערת עסק חי; תוכניתה היא להתחיל למכור ב-2022, ולשם כך מיועד ההסכם החדש

חברת בלייד ריינג'ר, שהונפקה בדצמבר האחרון, עוד לפני שרשמה הכנסות, מתחילה להיערך למכירת הרובוטים לניקוי פאנלים סולאריים שהיא מפתחת.
החברה חתמה על הסכם עם חברת פלקסטרוניקס, שתפעל כשותף ייצור של בלייד ריינג'ר. זאת במטרה להרחיב את יכולת הייצור שלה בעוד אלפי יחידות. החברה מציינת כי קיבלה הזמנות רבות לרובוטים שלה מלקוחות בינלאומיים, אך לא מוסרת לפי שעה נתון כספי מעבר לכך להיקף ההזמנות.
1 צפייה בגלריה
רובוט לניקוי פאנלים סולאריים אותו מפתחת חברת בלייד ריינג'ר BladeRanger
רובוט לניקוי פאנלים סולאריים אותו מפתחת חברת בלייד ריינג'ר BladeRanger
רובוט לניקוי פאנלים סולאריים שמפתחת חברת בלייד ריינג'ר
(צילום: BladeRanger)
במסגרת ההסכם בלייד ריינג'ר תמשיך לייצר גם במכון הייצור שלה, כאשר היקף הייצור בו נאמד במאות יחידות, למול תוספת של אלפים בעזרת מתקני הייצור של פלקסטרוניקס.
כדי לשמר את הקניין הרוחני של בלייד ריינג'ר, שפיתחה את רובוט ה-Pleco, תמשיך בלייד ריינג'ר לשמש כספקית יחידת העיבוד המרכזית של הרובוטים כדי שיורכבו בשלמותם במתקן של פלקטרוניקס.
בעת ההנפקה התחייבה החברה להתחיל את המכירות שלה בשנה הבאה. אסף פרידלר, מנכ"ל ומייסד בלייד ריינג'ר, מסר: "המעבר לייצור מסחרי באמצעות פלקסטרוניקס מהווה אבן דרך משמעותית לחברה. כבר היום אנו חווים עלייה בדרישה לרובוטי ה-Pleco, אף ללא מאמצי שיווק ומכירות. התחייבנו למכירות כבר בשנת 2022 ואנו פועלים, ככל שניתן, להקדים את לוחות הזמנים".
מאז שהונפקה בלייד ריינג'ר, המניה שלה עלתה בכ-56%. עם זאת, מתחילת השנה ירדה ב-5%. שווי השוק שלה היום נאמד ב-144 מיליון שקל, והוא עדיין נמוך משמעותית מזה של חברה נוספת שהונפקה בגל האחרון, אקופיה, שגם היא מייצרת רובוטים לניקוי פאנלים סולאריים. אקופיה נסחרת לפי שווי של 431 מיליון שקל, והונפקה מעט לפני בלייד ריינג'ר – בחודש נובמבר האחרון, ומאז ההנפקה נפלה מנייתה ב-66.8%.