סגור
ברימאג יבואנית מוצרי חשמל
ברימאג יבואנית מוצרי חשמל (צילום" יריב כץ)

שאול זילברשטיין בעל השליטה בברימאג ימונה למנכ"ל החברה

זילברשטיין משמש כבר מנובמבר האחרון כמנכ"ל בפועל של יבואנית מוצרי החשמל לבית, אחרי שקודמו יאיר רוזן עזב; זילברשטיין, אותו יחליף בתפקיד היו"ר משה קטן, מחזיק בבעלות מלאה את רשת הקמעונאות טרקלין חשמל, שאחת הספקיות העיקריות שלה היא ברימאג

שאול זילברשטיין, בעל השליטה בחברת ברימאג, יבואנית מוצרי חשמל לבית, מונה לתפקיד מנכ"ל החברה. זאת לאחר שהמנכ"ל יאיר רוזן עזב את החברה בנובמבר האחרון בתום שנתיים בתפקיד, וזילברשטיין מילא את מקומו בפועל.
זילברשטיין שימש מאז 1993 ועד היום כיו"ר דירקטוריון פעיל ודירקטור בברימאג. הוא גם מחזיק בבעלות מלאה את רשת הקמעונאות טרקלין חשמל, שאחת הספקיות העיקריות שלה היא ברימאג.
את זילברשטיין יחליף בתפקיד היו"ר משה קטן, המשמש כבר כיום דירקטור בברימאג לצד היותו בעלים משותף ביזמית הנדל"ן, חברת מולטילנד. קטן מחזיק ב-5% ממניות חברת ברימאג, שהשווי שלהן 7 מיליון שקל. ביחד עם אחיו אברהם קטן ואחותו גליה ליבנה, הם מחזיקים ב-12.5% ממניות חברת ברימאג. ברימאג נסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של 132 מיליון שקל.
בתחילת החודש מינתה החברה את בנו של זילברשטיין, אבי זילברשטיין, לתפקיד משנה למנכ"ל. לפני המינוי ניהל זילברשטיין הבן את תחום מכונות הקפה לשוק המוסדי בברימאג במשך ארבע שנים.
ברימאג מייבאת לישראל את מקררי LG, מוצרי החשמל לבית במותג קנווד, בייביליס ומכונות הקפה האיטלקיות דלונגי. בשנה האחרונה איבדה ברימאג את הזיכיון למותג החשמל הטורקי, בקו, לאחר שהחברה הטורקית שמחזיקה במותג, ארצ'ליק, החליטה להקים סוכנות הפצה ושיווק ישיר בישראל, ללא זכיין. היקף המכירות של ברימאג מהמותג בקו עמד בשנת 2022 על 89 מיליון שקל ובחציון הראשון לשנת 2023 מכר המותג ב-37 מיליון שקל בישראל.
במסגרת התייעלות שמבצעת ברימאג, היא החליטה בתחילת החודש לסגור את את רשת מוצר יהחשמל METRO שהסבה לה הפסדים, ולאחר שתכננה בשנת 2021 לפרוס 62 סניפים והצליחה להקים 16 סניפים שרובם במגזר הערבי, הוחלט על סגירת הרשת.