סגור

גם היא נפגעה מהחזרה לשגרה: קוויק רשמה הפסד וירידה בהכנסות

החברה שמציעה שירות משלוחים באמצעות ליקוט בסניפי סופרמרקט סיכמה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 43.9 מיליון שקל - ירידה של 1.7% ביחס לרבעון המקביל; בשורה התחתונה רשמה קוויק הפסד של 8.8 מיליון שקל

חברת המשלוחים מסופרמרקטים קוויק הציגה ירידה קלה במכירות ברבעון הראשון של 2022, שבו החזרה לשגרה לאחר מגפת הקורונה צמצמה את הביקוש להזמנות אונליין. מניית קוויק נחלשה היום (ה') ב-2.2% בבורסת ת"א לאחר פרסום הדוחות.
החברה הציגה הפסד תפעולי ונקי בגובה של 8.8 מיליון שקל. מכירות קוויק, שבשליטת קוקה קולה, סופר פארם ומשפחת חורש, הסתכמו ברבעון הראשון ב-43.9 מיליון שקל, ירידה של 1.7% ביחס לרבעון הראשון של 2021, שבו היו 51 ימי סגר וקוויק רשמה תוצאות שיא.
1 צפייה בגלריה
ליקוט קוויק בסניף ויקטורי בתל אביב
ליקוט קוויק בסניף ויקטורי בתל אביב
ליקוט קוויק בסניף ויקטורי בתל אביב
(צילום: ליאור באקאלו)
למרות הירידה במכירות, החברה נהנתה מעלייה של 9.9% במספר הלקוחות ומצמיחה של 18.4% במספר הלקוחות החוזרים, שכבר ביצעו קניה דרך החברה בעבר. מדובר בנתון שיכול להעיד על שיפור בטיפול בלקוחות קיימים ושימורם.
לצד הקיטון במכירות, שמרה החברה על היקף הרווח הגולמי בגובה 131 אלף שקל. מדובר ברווח בהיקף שולי, כיוון שבשונה מרשתות מזון פיזיות, עלות המכר בקמעונאות אונליין כוללת לא רק את מחיר הקנייה של המוצרים, אלא גם את עלויות הליקוט, האריזה והמשלוח.
קוויק מציעה ללקוחותיה הזמנות אונליין, באמצעות שיתוף פעולה עם קמעונאים בעלי חנויות פיזיות המשמשים עבורה כמחסנים קדמיים. החברה מלקטת את המוצרים ב-28 חנויות בפריסה ארצית, מבאר שבע ועד ראש פינה. בשש מהחנויות מלקטים הקמעונאים עצמם את המוצרים להזמנות ובשאר החנויות מפעילה קוויק מערך תפעול עצמאי הכולל ליקוט, אריזה ושילוח.
החברה חתמה לפני חודשיים על הסכם להקמת חברה משותפת בשליטת (51%) קבוצת יינות ביתן וקוויק (49%), אשר תפעל באונליין ותמכור מוצרי מזון וצריכה.
פעילות האונליין המשותפת תפעל תחת המותג קוויק ועם השלמת העסקה, יעברו לשותפות כל המכירות המקוונות של קוויק ושל קבוצת יינות ביתן. הפעילות המשותפת תבוסס על הפלטפורמה שפיתחה קוויק שהיא ועל התשתית התפעולית שלה ואילו יינות ביתן, תתרום מצידה את שיפור תנאי הסחר ופריסה ארצית של סניפים שתאפשר את הרחבת הפעילות לאזורים גיאוגרפיים נוספים. בהמשך, צפויה הפעילות המשותפת להתרחב לתחומים נוספים.
הצדדים פועלים לקבלת אישור רשות התחרות ורשות המיסים לעסקה ובקוויק מעריכים כי השלמת העסקה ויישום הפעילות המשותפת, צפויה להאיץ את המעבר לרווחיות, וזאת בעיקר בשל הפחתת מחירי הקנייה והשלמת ההשקעות הגדולות בתשתית הטכנולוגית והתפעולית של החברה.
במקביל להסכם זה, חתמו הצדדים על הסכם ולפיו החל מהחודש מלקטת קוויק הזמנות ממספר חנויות של רשת יינות ביתן ומגה, כתוספת לחנויות הקיימות. החברה מציינת כי במהלך התקופה האחרונה שבה לפתוח סניפים נוספים, ולהערכתה, בשנה הקרובה היא תפתח 15-10 חנויות נוספות שיאפשרו לה הן הרחבת פריסה והן הגדלת יכולת האספקה.