סגור

תחזיות עגומות והצהרה פסימית של המנכ"ל הפילו את סנאפ ב-43%

מפעילת אפליקציית סנאפצ'ט חתכה את תחזיות הרווח וההכנסות שלה לרבעון השני; המנכ"ל: "התנאים המאקרו-כלכליים מידרדרים במהירות"

מניית סנאפ התרסקה הערב בוול סטריט ב-43%, אל מתחת למחיר ההנפקה שלה (17 דולר), לאחר שמפעילת אפליקציית סנאפצ'ט חתכה את תחזית הרווח שלה לרבעון השני, והזהירה לגבי הסביבה המאקרו-כלכלית. סנאפ הפילה גם את מניותיהן של חברות אינטרנט ומדיה חברתית נוספות, ובהן מטא וגוגל.
"מאז פרסנו את התחזית שלנו, ב-21 באפריל 2022, נרשמה הידרדרות מהירה מהצפוי בתנאים המאקרו-כלכליים", הודיעה סנאפ לרשות ני"ע האמריקאית (SEC). "בעקבות כך אנחנו סבורים כי ההכנסות והרווח הנקי המתואם שלנו לרבעון השני יהיו נמוכים מהרף התחתון של התחזית".
ואם זה לא מספיק, סוכנות בלומברג פרסמה כי מנכ"ל סנאפ, אוון שפיגל, כתב לעובדים: "כמו חברות רבות אחרות, אנו נאלצים להתמודד עם אינפלציה גואה, עלייה בשיעורי הריבית, בעיות בשרשראות האספקה ובשוק העבודה והמלחמה באוקראינה".


1 צפייה בגלריה
אוון שפיגל מנכ"ל סנאפ סנאפצ'ט Evan Spiegel
אוון שפיגל מנכ"ל סנאפ סנאפצ'ט Evan Spiegel
אוון שפיגל
(צילום: בלומברג)

שפיגל גם אמר כי הרשת החברתית תמשיך לשכור עובדים, אם כי בקצב אטי יותר במטרה לשלוט בהוצאותיה. הוא עדיין צופה כי החברה תעסיק 500 עובדים חדשים עד סוף השנה - לעומת 2,000 עובדים חדשים ב-12 החודשים האחרונים. עם זאת לדבריו, "בחודשים הבאים נצטרך לשפר את היעילות של הצוותים הקיימים".
מניית סנאפ צנחה ב-83% משיא של 52 שבועות שקבעה בספטמבר 2021, וב-70% מתחילת השנה.
בדו"חות הרבעון הראשון שפרסמה סנאפ באפריל היא פספסה את תחזיות הרווח וההכנסות. החברה הודיעה אז כי היא מצפה לצמיחה שנתית של 20%-25% בהכנסות, וכי הרווח הנקי המתואם, לפני ריבית ומסים, יהיה בין 0 ל-50 מיליון דולר.
בפברואר האחרון דיווחה סנאפ על הרווח הנקי הרבעוני הראשון שלה, ברבעון הרביעי - ועקפה את תחזיות האנליסטים.