סגור

חברת פלייטק נמכרת ב-3.7 מיליארד דולר

החברה הוקמה על ידי טדי שגיא ב־1999 והונפקה במרץ 2006, לפי שווי של כמיליארד דולר. ב-2018 מכר שגיא את יתרת האחזקות שלו; הרוכשת היא יצרנית מכונות ההימורים האוסטרלית Aristocrat Leisure Ltd

חברת ההימורים הבריטית פלייטק (Playtech) שהיתה בבעלות איש העסקים טדי שגיא בדרך להימכר ב-3.7 מיליארד דולר. הרוכשת היא יצרנית מכונות ההימורים האוסטרלית Aristocrat Leisure Ltd.
ההצעה מעריכה את פלייטק הנסחרת בלונדון לפי 680 פני (9.35 דולרים) למניה - פרמייה של 58% על מחיר השוק. אריסטוקרט תגייס 1.3 מיליארד דולר במכירת מניות כדי לסייע במימון הרכישה.
העסקה תיצור את אחת מספקי הפלטפורמה ה-B2B הגדולות ביותר בתעשיית המשחקים העולמית, כך לפי אריסטוקרט.
"הקבוצה המשולבת תציע מגוון רחב של פתרונות מקצה לקצה עבור לקוחות משחקים ברחבי העולם, כמו גם חוויות משחק חלקות, המבוססות על התמקדות משותפת במשחק אחראי וחדשנות", אמר מנכ"ל האריסטוקרט טרבור קרוקר.
1 צפייה בגלריה
טדי שגיא 1
טדי שגיא 1
טדי שגיא
(צילום: אוראל כהן )

פלייטק הוקמה על ידי שגיא ב-1999 והונפקה במרץ 2006, לפי שווי של כמיליארד דולר. מאז 2015, אז החברה הגיעה לשווי של 4.5 מיליארד דולר, שגיא, שבאותה העת החזיק בקרוב ל־34% מהמניות, החל לממש בהדרגה את אחזקותיו בחברה. ב־2018 מכר את יתרת האחזקות שלו. במהלך השנים שגיא מכר מניות ב־2.1 מיליארד דולר, ויחד עם דיבידנדים שקיבל לאורך השנים, הוא צבר הון של 2.7 מיליארד דולר בזכות האחזקה בפלייטק. כיום פלייטק, שרשומה באיי קיימן, היא חברה ללא גרעין שליטה.
פלייטק מנוהלת מאז ההנפקה על ידי המנכ״ל הישראלי מור וויזר שמסר: "העסקה מהווה הזדמנות מרגשת לשלב הצמיחה הבא של פלייטק, והיא מספקת הטבות משמעותיות לבעלי העניין שלנו, כולל לקוחותינו, בעלי המניות והעובדים המוכשרים להפליא שלנו. לעסקה יש פוטנציאל לשפר את ההפצה שלנו, את היכולת שלנו לבנות קשרים חדשים ועמוקים יותר עם שותפים והיא מחזקת את היכולות הטכנולוגיות שלנו. השילוב של שתי החברות בונה את אחת מפלטפורמות המשחקים B2B הגדולות בעולם, עם האנשים, התשתיות והמומחיות כדי לספק ללקוחותינו את הפיתרון הטוב ביותר מסוגו שיש להציע בכל תחומי המשחק והימורי ספורט".