סגור

הנקמה של ניר צוק: פאלו אלטו תחליף את צ'ק פוינט במדד נאסד"ק 100

יותר משני עשורים לאחר שעזב את צ'ק פוינט, מייסד פאלו אלטו ניר צוק מכניס את החברה למדד נאסד"ק 100 על חשבון החברה שעזב. מניית צ'ק פוינט דורכת במקום כבר תקופה ארוכה ועומדת על שווי של כ-14 מיליארד דולר. פאלו אלטו, לעומת זאת, נוסקת לשווי היסטורי של 52 מיליארד דולר

ספק אם בנאסד"ק מודעים לאירוניה שתתרחש בעדכון הקרוב של המדד עליו הודיעה הבורסה בסוף השבוע. מניית צ'ק פוינט, עד לא מזמן אחת מחברות הסייבר הגדולות בעולם וגם מהחברות הישראליות הגדולות, תצא ממדד נאסד"ק 100. במקומה תיכנס למדד לא אחרת מאשר פאלו אלטו, הנמסיס של צ'ק פוינט שהוקמה על ידי ניר צוק, אחד מעובדיה הראשונים של החברה שפרש ממנה בסוף שנות התשעים. נאסד"ק 100 הוא המדד היוקרתי יותר ממדד נאסד"ק הרחב וכולל את מניות החברות עם השווי הגבוה ביותר.
מניית צ׳ק פוינט דורכת במקום כבר תקופה ארוכה ועומדת כיום על כ-14 מיליארד דולר. לעומת זאת, פאלו אלטו שעשתה סדרת רכישות גדולות נסחרת כעת סביב שיא היסטורי שלה המשקף לחברה שווי של 52 מיליארד דולר.
1 צפייה בגלריה
ועידת התעשייה של ישראל גיל שויד מייסד מנכ"ל צ'ק פוינט
ועידת התעשייה של ישראל גיל שויד מייסד מנכ"ל צ'ק פוינט
גיל שויד מייסד מנכ"ל צ'ק פוינט
(צילום: עמית שעל)
מעבר להצטרפותה של פאלו אלטו ייכנסו לנאסד"ק 100 שתי מתחרות נוספות שלה בשוק הסייבר - פורטינט וזיסקיילר האמריקאיות. גם הן, שהיו רק לפני שנתיים-שלוש קטנות מצ'ק פוינט, עקפו אותה באופן דרמטי. פורטינט נסחרת כעת בשווי של 54 מיליארד דולר וזיסקיילר בשווי של 42 מיליארד דולר.