סגור

עלות השכר של מנכ"ל עמיר שיווק תזנק ב־75%

גיא בינשטוק יקבל שכר שנתי של 1.8 מיליון שקל, מענק תלוי ביצועים שיכול להגיע עד 2.5 מיליון שקל בשנה, וכן אופציות בשווי של 2.3 מיליון שקל, שנפרסו על פני ארבע שנים

בשבוע שעבר אישרו בעלי המניות של חברת החקלאות עמיר שיווק את השינוי בתנאי שכרו של המנכ"ל גיא בינשטוק. במסגרת התנאים החדשים יקבל בינשטוק שכר שנתי של 1.8 מיליון שקל, מענק תלוי ביצועים שיכול להגיע עד 2.5 מיליון שקל בשנה, וכן אופציות בשווי של 2.3 מיליון שקל, שנפרסו על פני ארבע שנים. לפיכך, עלות שכרו השנתית יכולה להגיע ל־4.8 מיליון שקל.

עלות שכרו ב־2020, שבה לראשונה כיהן בתפקיד, היתה 2.8 מיליון שקל. מהם 1.7 מיליון שקל שכר קבוע, ו־1.07 מיליון שקל מענק. מדיניות התגמול הקודמת לא איפשרה להעניק למנכ"ל תגמול הוני. כך, עלות השכר הכוללת של בינשטוק ב־2021 תהיה גבוהה ב־75%.
חבילת התגמול ההוני לבינשטוק מורכבת מ־181 אלף אופציות, שיבשילו על פני ארבע שנים במנות שוות. מחיר המימוש של כל אופציה 30.17 שקל, והוא נקבע לפי המחיר הממוצע של מניית עמיר שיווק בבורסה ב־30 הימים שקדמו להחלטה להעניק את האופציות. מחיר המניה עמד אתמול על 33 שקלים, כך שהאופציות כבר בתוך הכסף. מרבית הבונוס, עד 2 מיליון שקל, תלויה בביצועים. כדי שהמנכ"ל יהיה זכאי לבונוס המינימלי, 875 אלף שקל, הרווח הנקי של החברה צריך לעלות על 35 מיליון שקל. עבור הבונוס המקסימלי, 2 מיליון שקל, על הרווח הנקי לעמוד על 50 מיליון שקל לפחות. בכפוף לשיקול דעת החברה, וללא תנאי סף, בינשטוק יוכל לקבל מענק נוסף של 475 אלף שקל, שיביא את הבונוס השנתי שלו עד 2.5 מיליון שקל.

1 צפייה בגלריה
גיא בינשטוק מנכ"ל מהדרין
גיא בינשטוק מנכ"ל מהדרין
גיא בינשטוק
(צילום: עמית שעל)

במחצית הראשונה של 2021 רשמה עמיר שיווק רווח נקי של 29 מיליון שקל, המשקף קצב שנתי של 58 מיליון שקל, המקנה למנכ"ל מענק מקסימלי. מרבית המוסדיים שמחזיקים בחברה — אלטשולר שחם, איילון, אנליסט, מיטב דש, הפניקס וסיגמא — התנגדו לשינוי המדיניות. אך מגדל ביטוח וילין לפידות, שמחזיק ב־63% מכוח ההצבעה של בעלי מניות המיעוט, תמכו בה, והיא אושרה.
בילין לפידות נימקו: "הגורם שמייעץ לנו, אנטרופי, המליץ לתמוך במדיניות. יש לתת למנכ"ל החדש אפשרות להוכיח את עצמו". בדירקטוריון ציינו: "היחס בין תנאי העסקתו לעלות העסקתם הממוצעת והחציונית של יתר עובדי החברה סביר".