סגור
חיפוש

רני צים רוכש 50% ממרכז מסחרי בהקמה תמורת 130 מיליון שקל

חברת מרכזי הקניות שנושאת את שמו של רני צים חתמה על הסכם עקרונות לרכישת האחזקות במרכז אונו סנטר שמוקם בקריית אונו; המרכז צפוי להניב הכנסות שנתיות של 24 מיליון שקל מדמי שכירות

רני צים מרכזי קניות רוכשת ב-130 מיליון שקל מחצית (50.01%) מהמרכז המסחרי אונו סנטר בקריית אונו, שנמצא בשלבי הקמה.
החברה שבשליטת רני צים חתמה על הסכם עקרונות עם חברת גשם החזקות לרכוש את הזכויות במרכז, ששטחו יעמוד על 18 אלף מ"ר. עם השלמת הקמת המרכז שצפויה בטווח זמן שמוערך בין שנתיים לשלוש, הוא צפוי לייצר הכנסות מדמי שכירות נטו (NOI) של כ-24 מיליון שקל בשנה, בהנחה של תפוסה מלאה.

2 צפייה בגלריה
רני צים יו"ר צים מרכזי קניות
רני צים יו"ר צים מרכזי קניות
רני צים, יו"ר צים מרכזי קניות
(צילום: מאיר אדרי)

העסקה נעשית בשיעור היוון של 8% למרכז. הוא נבנה כחלק מפרויקט בבקעת אונו, הכולל גם שטחי משרדים בהיקף של כ-28 אלף מ"ר וכ-200 יחידות דיור.

2 צפייה בגלריה
הדמיית פרויקט "אונו סנטר" שתבנה אלקטרה קבוצת גשם החזקות
הדמיית פרויקט "אונו סנטר" שתבנה אלקטרה קבוצת גשם החזקות
הדמיית פרויקט אונו סנטר
(הדמיה: סטודיו לומו)
לרני צים מרכזי קניות הוענקה אופציה להגדיל את חלקה בפרויקט ל-70.01% לפי מנגנון תמורה שסוכם בין הצדדים. המרכז נמצא בסמיכות לכביש מרכזי ובכניסה לשכונה עם 30 אלף תושבים וישרת את השכונה החדשה הנמצאת בהקמה בסמיכות. בשכונה החדשה מתוכננות כ-8,000 יחידות דיור, מבני ציבור ומשרדים.
בהתאם להסכם העקרונות שנחתם, לצורך ניהול המרכז המסחרי יקימו הצדדים חברת ניהול משותפת אשר תנוהל ע"י רני צים מרכזי קניות. השלמת הפרויקט וקבלת טופס 4 צפויה להתקיים בסוף מאי 2024. הצדדים יפעלו לחתימה על הסכם מחייב בתוך תקופה של כחודש וחצי, במהלכה בין היתר תבצע החברה בדיקות נאותות לשביעות רצונה.
בעל השליטה והיו"ר רני צים ציין הבוקר כי "מדובר בנכס שממוקם במרכז הארץ, בסמיכות לכביש מרכזי ובכניסה לשכונה שוקקת חיים עם 30 אלף תושבים ואנו מאמינים כי ביכולתנו להביא להשבחה משמעותית מאוד של הפרויקט ולמצב אותו כאבן שואבת לתושבי קריית אונו, אור יהודה והסביבה. בהתאם להסכם עם גשם החזקות, רני צים מרכזי קניות תופקד על שיווק וניהול המרכז כאשר ברשותנו גם האופציה להגדיל את חלקנו במרכז".
מגשם החזקות נמסר: "המתחם נמצא בשלבי בנייה מתקדמים, ולשמחתנו נותרו משרדים אחרונים למכירה. אנו שמחים לשתף פעולה עם חברות מובילות במשק הישראלי, ולעודד צמיחה ובנייה של הארץ שלנו, במיוחד בימים לא פשוטים אלה. ליבנו עם תושבי הדרום ומרכז הארץ".