סגור

ג'ונסון אנד ג'ונסון: יעילות של 94% במניעת קורונה בחיסון הדחף

לפי הודעת החברה, מדובר בשיעור היעילות בקרב מטופלים בארה"ב שקיבלו את חיסון הדחף חודשיים לאחר המנה הראשונה, ורמת הנוגדנים שלהם עלתה פי 6-4; חיסון דחף שניתן לאחר חצי שנה אף הגביר את הרמה פי 12

חיסון דחף של חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון נגד נגיף הקורונה יעילה ב-94% כאשר ניתנה חודשיים לאחר המנה הראשונה למטופלים בארה"ב, כך הודיעה החברה היום (ג') והוסיפה כי הבוסטר מעלה את רמות הנוגדנים בגוף פי ארבעה עד שישה מאשר אחרי זריקה אחת.


עוד נמסר מטעם החברה כי חיסון דחף שניתן שישה חודשים אחרי הזריקה הראשונה (והיחידה) עשוי להביא להגנה טובה יותר מול נגיף הקורונה ומייצר פי 12 נוגדנים בגוף בתוך ארבעה שבועות בכל קבוצות הגילאים. כאשר החיסון משמש כחיזוק תופעות הלוואי תואמות בדרך כלל את אלו שנראו לאחר המינון ההתחלתי.

2 צפייה בגלריה
ג'ונסון אנד ג'ונסון ג'ונסון _alt ג'ונסון
ג'ונסון אנד ג'ונסון ג'ונסון _alt ג'ונסון
ג'ונסון אנד ג'ונסון גן
(צילום: בלומברג)


"כעת יצרנו ראיות לכך שמנת דחף של החיסון מגבירה עוד יותר את ההגנה מפני נגיף הקורונה וצפויה להאריך את משכה באופן משמעותי", אמר פול סטופלס, מדען ראשי בג'ונסון אנד ג'ונסון.
הנתונים החדשים מסייעים לחברה לפנות למנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) בבקשה לאשר מתן זריקה נוספת לכ-14.8 מיליון אמריקאים שקיבלו עד כה חיסון של מנה אחת.

2 צפייה בגלריה
חיסון קורונה ג'ונסון אנד ג'ונסון Johnson _alt Johnson
חיסון קורונה ג'ונסון אנד ג'ונסון Johnson _alt Johnson
חיסון קורונה של ג'ונסון אנד ג'ונסון
(צילום: רויטרס)

ממשל ביידן הכריז בחודש שעבר על תכניותיו למתן זריקה נוספת, שלישית במספר, לאנשים שקיבלו את החיסונים של מודרנה ופייזר. הווועדה המייעצת של ה-FDA המליצה ביום שישי פה אחד על מתן דחף של פייזר לבני 65 ומעלה ולאמריקאים הנמצאים בסיכון. ההחלטה הסופית של הסוכנות צפויה להינתן במהלך הימים הקרובים. גורמי בריאות בארצות הברית אמרו כי הם זקוקים לנתונים נוספים ככל שמדובר בחיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון לפני שיוכלו להמליץ על נתינת מנת חיזוק ממנו.
החברה מסרה כי שיעור היעילות של 94% מתייחס לחיסון דחף שניתן בארה"ב. על פי החברה, באופן גלובלי זריקת דחף שניתנה כחודשיים לאחר המנה הראשונה יעילה ב-75% כנגד זיהום סימפטומטי ו-100% יעילות כנגד מחלה קשה. בנוסף פרסמה החברה נתונים ממחקר שנערך לאחר מתן החיסון לאוכלוסייה ומצא כי מנה אחת של החיסון שלה מספקת הגנה חזקה ומתמשכת מפני אשפוזים הקשורים למחלה, והציגה יעילות של 81% לאחר מספר חודשים.
הנתונים החדשים על מתן מנה אחת חשובים מכיוון שהם "הכרחיים על מנת לתעדף את ההגנה על כמה שיותר אנשים מפני אשפוז ומוות לאור המשך ההתפשטות של הקורונה וגרסאות שונות שלה שצצות במהירות", אמרה החברה.