סגור
איל ההון וורן באפט HP
וורן באפט, צמצם אחזקותיו ב-HP (צילום: EPA, רויטרס)

ברקשייר האת'וויי של באפט צמצמה השקעתה ב-HP המקרטעת

חברת ההשקעות מכרה 5.5 מיליון מניות של יצרנית המדפסות והמחשבים בשווי של 158 מיליון דולר; המניה נפלה ב-19% מאז הרכישה באפריל, ו-HP אף הורידה בחודש שעבר את תחזית הרווח לשנה הנוכחית; שווי ההחזקה של ברקשייר ב-HP צומצם ל-3.27 מיליארד דולר

ברקשייר האת'וויי, חברת ההשקעות של וורן באפט, הודיעה כי מכרה 5.5 מיליון מניות של HP, ובכך צמצמה השקעה שהתגלתה כלא מוצלחת ביצרנית המחשבים והמדפסות.
לפי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), ברקשייר מכרו את המניות השבוע ב-158 מיליון דולר, ושווי ההחזקה של ברקשייר ב-HP צומצם ל-3.27 מיליארד דולר. פירוש הדבר כי ברקשייר מחזיקה כעת בסביבות 11.7% ממניות HP, ירידה מ-12.2% לפני המכירה. בחברה לא סיפקו הסבר מדוע החליטו למכור את המניות.
מחיר המניה של HP נפל ב-19% מאז חשפו בברקשייר באפריל השנה שעברה כי רכשו החזקה בשווי 4.1 מיליארד דולר בחברה. בעקבות ההודעה הזו עלתה המניה ב-14.8% למחרת למחיר של 40.06 דולר. לעומת זאת, ביום רביעי ננעלה המניה במחיר של 28.33 דולר.
בחודש שעבר הורידו ב-HP את תחזית הרווח לשנה כולה, על רקע האטה בשוק המחשבים האישיים וביקוש מקרטע מסין. לפי התחזית המעודכנת של החברה, הרווח המותאם למניה יעמוד השנה בטווח של בין 3.23 דולר ל-3.35 דולר, ירידה מטווח של 3.30-3.50 דולר. עבור הרבעון השלישי הפיסקאלי דיווחה החברה על ירידה של 9.9% בהכנסות ל-13.20 דולר.
באפט לא משקיע באופן קבוע בחברות טכנולוגיה, אף שאפל מייצגת כמחצית מתיק המניות בשווי 353.4 מיליארד דולר של ברקשייר, נכון לסוף יוני. חברות נוספות בהן מושקעת ברקשייר כוללות את חברת הרכבות BNSF וחברת ביטוחי הרכב גייקו.