סגור
וורן באפט 2019

תפוח זהב: שווי האחזקות של ברקשייר האת'ווי באפל זינק ברבעון השני לכמעט 178 מיליארד דולר

ענקית האחזקות, בראשות וורן באפט, נהנתה ברבעון השני מזינוק של כמעט 18% במניית אפל. הרווח התפעולי שלה עלה בכמעט 7%, והיא עברה מהפסד של 43.6 מיליארד דולר אשתקד לרווח נקי של 35.9 מיליארד דולר ברבעון השני. הר המזומנים של ברקשייר תפח לכמעט 150 מיליארד דולר

ברקשייר האת'ווי, חברת האחזקות הענקית בראשות וורן באפט, רשמה ברבעון השני עלייה של כמעט 7% ברווח התפעולי שלה. במקביל הר המזומנים של החברה תפח לכמעט 150 מיליארד דולר.
הרווח התפעולי של הענקית, שבסיסה באומהה - הכולל רווחים ממספר עצום של פעילויות שבבעלות החברה - הסתכם ברבעון השני ב-10.04 מיליארד דולר, 6.6% יותר מברבעון המקביל אשתקד.
הרווח הנקי של ברקשייר הסתכם ברבעון השני ב-35.9 מיליארד דולר, לעומת הפסד של 43.6 מיליארד דולר ברבעון השני אשתקד. התוצאות החזקות נרשמו, בין היתר, הודות לזינוק בהכנסות מפעילות הביטוח של ברקשייר והשקעות שבוצעו על ידי החברה.
ברקשייר דיווחה על רווח בלתי ממומש ברבעון השני של קרוב ל-26 מיליארד דולר בהשקעות שלה - זאת בעיקר בזכות אחזקות הענק שלה באפל, שנהנו מעלייה משמעותית בערכן ברבעון השני על רקע זינוק של 18% במניית ענקית הטכנולוגיה ברבעון שני. כפועל יוצא מכך שווי האחזקות של ברקשייר באפל המריא ל-177.6 מיליארד דולר.
במקביל חתך "האורקל מאומהה" את האחזקות שלו בשברון ב-1.4 מיליארד דולר ל-19.4 מיליארד דולר בסוף יוני. מניית ענקית האנרגיה פיגרה מאוד אחרי יתר השוק מתחילת השנה כאשר רשמה ירידה של יותר מ-11%. זאת בעוד מדד S&P 500 עלה בכמעט 17% במחצית הראשונה.
במקביל ערימת המזומנים האדירה של ברקשייר גדלה ל-147.4 מיליארד דולר בסוף יוני, קרוב לשיא שלה, וזינוק משמעותי לעומת היקף המזומנים שעמד לזכותה ברבעון הראשון ועמד על 130.6 מיליארד דולר.
ברקשייר האטה את הרכישות החוזרות של מניות על ידה על רקע הזינוק במנייתה. החברה בזבזה רק 1.4 מיליארד דולר על ביצוע רכישות חוזרות של מניות במהלך הרבעון, ובסך הכל במחצית הראשונה של השנה ביצעה רכישות חוזרות בהיקף של 5.8 מיליארד דולר. מניית ברקשייר עלתה השנה ב-13.8% והגיע לשיא.