סגור

הכנסות וואווי נפלו ב-30% במחצית: "המטרה של החברה היא לשרוד"

ענקית הטכנולוגיה הסינית, שהוכנסה לרשימה השחורה של ארצות הברית, דיווחה על הכנסות של פחות מ-50 מיליארד דולר בינואר-יוני, לעומת יותר מ-70 מיליארד דולר בתקופה המקבילה ב-2020

ענקית הטכנולוגיה הסינית וואווי אומרת כי "המטרה של החברה היא לשרוד", זאת לאחר שההכנסות נפלו בכ-30% במחצית הראשונה של השנה.


החברה, שהושמה ברשימה השחורה של ארצות הברית ב-2019 הודיעה היום (ו') כי ההכנסות עבור ששת החודשים הראשונים השנה עמדו על 320.4 מיליארד יואן (49.6 מיליארד דולר). מדובר בירידה משמעותית לעומת הכנסות של 454 מיליארד יואן (מעל 70 מיליארד דולר) שעליהן דיווחה עבור התקופה המקבילה אשתקד.
עוד נמסר מהחברה כי שיעור הרווח עלה ב-0.6% ל-9.8%, בעיקר בשל שיפור ביעילות, וכי התוצאות הן בהתאם לתחזיות.

1 צפייה בגלריה
מטה חברת וואווי Huawei רדינג בריטניה G5
מטה חברת וואווי Huawei רדינג בריטניה G5
מטה חברת וואווי בעיר רדינג בבריטניה
(צילום: רויטרס)

אריק שו (Eric Xu), היו"ר המתחלף של וואווי, אמר בהצהרה שנלוותה לפרסום התוצאות כי החברה הציבה יעדים אסטרטגיים לחמש השנים הבאות. "המטרה שלנו היא לשרוד, ולעשות זאת תוך שמירה על קיימות", אמר.
נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ הוסיף את וואווי לרשימה השחורה, מהלך שאוסר על חברות אמריקאיות לעשות איתה עסקים.
שו מסר באפריל כי וואווי הגבירה את ההשקעה במחקר ופיתוח כחלק מהמאמצים שלה לשמור על החברה פועלת, להתמודד עם האתגרים הנמשכים באספקה שנגרמו בשל האיסורים האמריקאיים ולשאוף לקיימות לעתיד.
לפי החברה, חטיבת הספקים שלה, שמוכרת ציוד דור חמישי וציוד טלקומוניקציה אחר, צמחה בצורה עקבית מחוץ לסין במחצית הראשונה של השנה. אולם בסין – השוק הגדול ביותר שלה בפער ניכר – נפגעו המכירות בשל עיכובים בפריסת רשת הדור החמישי.