סגור

שיח מדיקל רוכשת בית מרקחת ראשון - ההכנסות צפויות לגדול כמעט בשליש

חברת הקנאביס הרפואי תשלם 3 מיליון שקל במזומן ובמניות עבור שליטה בחברה המפעילה בית מרקחת באזור השרון, וצפויה להכניס לה 10 מיליון שקל; הכנסות שיח מדיקל ב-2020 הסתכמו ב-36.8 מיליון שקל

שיח מדיקל, הפועלת בתחום הקנאביס הרפואי, ובשליטת משפחת שריד (64%), מרחיבה את פעילותה ורוכשת בית מרקחת ראשון בארץ. החברה מבצעת את הרכישה במזומן ובמניות - תשלם סכום כולל של 3 מיליון שקל, שמתוכו מיליון שקל במזומן והיתרה במניות החברה.


לא מדובר ברכישה מלאה של בית המרקחת, אלא רק של השליטה (51%) בחברה המנהלת אותו, ומוכרת באמצעותו בין היתר מוצרי קנאביס רפואי.

1 צפייה בגלריה
מפעל קנאביס של חברת שיח מדיקל
מפעל קנאביס של חברת שיח מדיקל
מפעל קנאביס של חברת שיח מדיקל
(צילום: יוטיוב)

להערכת שיח מדיקל הכנסותיה מפעילות בית המרקחת ב-12 החודשים העוקבים למועד השלמת העסקה יעמדו על כ-10 מיליון שקל. את שנת 2020 חתמה שיח עם הכנסות של 36.8 מיליון שקל, כך שהגידול הצפוי בהכנסות צפוי להגדיל אותן ב-27% ברמה השנתית. מחיר המניה מגלם לשיח מדיקל שווי שוק של 162 מיליון שקל.
בשיח ציינו כי בית המרקחת הינו רווחי ומייצר תזרים מזומנים חיובי. בית המרקחת נמצא באזור השרון ופועל מעל כ-20 שנה, ובתחום הקאנביס בשנתיים האחרונות. הוא משרת בממוצע מעל לאלף לקוחות בחודש. בשיח סירבו לתת פרטים על מיקום מדויק יותר של בית המרקחת, או את שמו.
בכוונת שיח מדיקל להעמיק את אחיזתה בחוליה זו של השרשרת עם רכישתם של בתי מרקחת נוספים בעתיד. עם השלמתה של העסקה, תפעל החברה בשני קצוות שרשרת הערך, מחד ריבוי וגידול קנאביס רפואי ומאידך מכירת מוצרים סופיים ללקוחות הקצה. כאשר לאורך חוליות השרשרת שביניהן, לחברה יש הסכמים אסטרטגיים עם שותפים מובילים.
יוגב שריד, מנכ"ל שיח מדיקל גרופ מסר: "שמנו לעצמנו מטרה להעמיק את אחיזתנו בשרשרת הערך של התחום עם דגש על שיח בלתי אמצעי עם הצרכן הסופי. כחלק מכך, הקמנו לאחרונה מערך שירות לקוחות ייעודי וייחודי אשר נותן מענה לצרכנים השונים ומהווה מקור מידע נוסף עבורנו".