סגור

אנלייט: המתקנים המחוברים צפויים לייצר הכנסות בקצב שנתי של 620 מיליון שקל

חברת האנרגיה המתחדשת פרסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי. בניכוי רכישת חברת קלינרה האמריקאית, עלה הרווח הנקי המתואם של החברה ב-22% והסתכם ב-11 מיליון שקל; פרויקט עמק הבכא בגולן, שייצר 109 מגה-ואט, צפוי להתחיל פעילות מסחרית בפתיחת 2022

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט רשמה שיפור בתוצאות הכספיות שלה ברבעון השלישי, והיא ניצבת בפני גל של התפתחויות בחודשים הקרובים כחלק ממגמת ההתרחבות שלה. אנלייט רשמה עלייה של 16% בהכנסות שלה, שהסתכמו ב-74 מיליון שקל. בשורה התחתונה, בניכוי רכישת חברה אמריקאית בשם קלינרה, נרשמה עלייה של 22% ברווח הנקי, שהסתכם ב-11 מיליון שקל.


ההספק המניב של אנלייט צפוי לזנק מ-489 לכ-721 מגה-ואט עד סוף השנה הנוכחית, ולייצר הכנסות בקצב שנתי של כ-620 מיליון שקל. כמו כן החברה מדווחת על האצה בקצב פיתוח הפרויקטים בארצות הברית. לחברה עשרה פרויקטים בהספק כולל של כ-1,700 מגה-ואט, שצפויים להתחיל הקמה בשנתיים הקרובות.

1 צפייה בגלריה
גלעד יעבץ ועידת הכלכלה והתעשיה 2020
גלעד יעבץ ועידת הכלכלה והתעשיה 2020
גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט
(צילום: יריב כץ)

בישראל צפויה התפתחות משמעותית, לאחר שנות פיתוח ארוכות - תהליך החשמול של פרויקט עמק הבכא, שיפעל באנרגיית רוח, ויושלם בחודש הקרוב. ההפעלה המסחרית של הפרויקט, שייצר 109 מגה-ואט, תתחיל בתחילת השנה הבאה.
בארצות הברית יש לחברה שלושה פרויקטים ראשונים בהספק מצטבר של 321 מגה-ואט, שנמצאים במצב בו הם בשלים להקמה. שלושת הפרויקטים הראשונים במדינה צפויים לייצר הכנסות של 31-28 מיליון דולר בשנה ממוצעת לאחר השלמתם. שבעה פרויקטים נוספים, בהספק מצטבר של כ-1,400 מגה-ואט, צפויים להתחיל הקמה ב-24 החודשים הקרובים, מתוכם כ-1,360 מגה-ואט הם פרויקטים עם הסכמי רכישת חשמל (PPA) שנחתמו כבר לתקופה של 25-20 שנה.
גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט, מסר עם פרסום התוצאות: "החברה ממשיכה להראות גידול בפעילות, בהתאם לתוכנית העסקית שהוצגה לשוק, ומעריכה שתסיים את 2021 בצד הגבוה של תחזית ההכנסות שסופקה. בשבועות הקרובים החברה צופה חיבור לרשת החשמל של מתקנים גדולים נוספים, ואלה צפויים להגדיל מהותית את ההכנסות וה-Ebitda לשנת 2022. הפעילות האמריקאית מתחילה להבשיל עם היערכות לתחילת הקמה של פרויקט ראשון בהיקף 105 של מגה-ואט כבר ברבעון הרביעי השנה".