סגור

בזכות רכישת מצרפלס: עלייה במכירות אינרום; תחלק דיבידנד של 7 מיליון שקל

קבוצת תעשיות הבניה אינרום חתמה את הרבעון הראשון של השנה עם עלייה של 15.3% במכירות לעומת הרבעון המקביל ב-2021. המכירות הסתכמו בכ-283 מיליון שקל. מנכ"ל הקבוצה: "אנחנו עם רגל חזקה על הגז במימוש ההשקעה הנרחבת שלנו"

קבוצת תעשיות הבניה אינרום חתמה את הרבעון הראשון של השנה עם עלייה של 15.3% במכירות לעומת הרבעון המקביל ב-2021. המכירות הסתכמו בכ-283 מיליון שקל.
ברבעון הראשון של 2022 אינרום רשמה עלייה של 6.8% ברווח הגולמי לעומת הרבעון המקביל הקודם, והוא הסתכם בכ-98 מיליון שקל. הרווח התפעולי שלה באותה התקופה גדל ב-4.9% לעומת התקופה המקבילה והסתכם בכ-40 מיליון שקל.
2 צפייה בגלריה
מצרפלס מוצרי השקייה קיבוץ מצר
מצרפלס מוצרי השקייה קיבוץ מצר
פעילות מצרפלס בקיבוץ מצר. עיקר הגידול במכירות יוחס לרכישתה
(צילום: metzer-group )
ה-EBITDA של הקבוצה עלתה בין ינואר למרץ ב-7.9% לסכום של 55.7 מיליון שקל, והרווח הנקי שלה ברבעון הסתכם בכ-28 מיליון שקל ורשם עלייה של 3.3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.
דוחות הרבעון שאינרום פרסמה היום (ה') כוללים לראשונה את הפעילות בתחום מערכות הצנרת והאינסטלציה, שאת רכישתה ממצרפלס של קיבוץ מצר ב-153 מיליון שקל היא השלימה לקראת סוף 2021. עיקר הגידול במכירות הקבוצה ברבעון הראשון יוחס לאיחוד פעילות האינסטלציה החדשה עם שאר פעילויות הקבוצה, הכוללת בין היתר את החברות איטונג, כרמית מיסטר פיקס וחברת הצבעים נירלט.
יו"ר אינרום ציון גינת אמר בהתייחס לרכישת פעילות הצנרת והאינסטלציה ממצרפלס כי "רכישתה מהווה חלק ממימוש התוכניות האסטרטגיות שלנו להעמקת ולהגדלת פעילות הקבוצה ולהרחבת סל המוצרים והפתרונות שהיא מציעה".
2 צפייה בגלריה
נועם שצלקה מנכ"ל אינרום תעשיות בנייה
נועם שצלקה מנכ"ל אינרום תעשיות בנייה
נועם שצ'לקה, מנכ"ל אינרום תעשיות בנייה
(צילום: קרן מזור)
עם פרסום הדו"חות הבוקר, מנכ"ל הקבוצה נועם שצ'לקה מסר כי "אנחנו עם רגל חזקה על הגז במימוש ההשקעה הנרחבת שלנו בקווים השונים ובקידום הקמת מפעל לוחות הגבס החדש של חברת הבת כרמית מיסטר פיקס".
על רקע ביצועי הקבוצה ברבעון, בכוונתה לחלק לבעלי המניות שלה דיבידנדים בגובה של כ-7 מיליון שקל, שמהווים 25% מהרווח הנקי. תשלום הדיבידנד ייעשה באמצע חודש יוני.