סגור

החופשות מתייקרות וישרוטל מרחיבה את האופציות לבכירים

רשת המלונות צירפה שלושה עובדים לתוכנית האופציות בשווי 25.7 מיליון שקל, שעליה הודיעה לפני חודש. המנכ"ל ליאור רביב יהיה זכאי ל־18% מההקצאה, שמגלמת חבילת תגמול של 4.8 מיליון שקל

עם רוח גבית מהמניה שזינקה: בזמן שמחירי החופשות באילת ממריאים, ככל שהציבור הישראלי ממעט לנפוש בחו"ל לנוכח הקורונה, יש מי שכבר זוכים לתגמול. רשת המלונות ישרוטל שבשליטת קבוצת לואיס (80%) הודיעה אתמול על הוספת עובדים לתוכנית האופציות בשווי 25.7 מיליון שקל שהיא מחלקת.


ישרוטל הודיעה על התוכנית לפני חודש, ב־9 ביוני, אז החליט הדירקטוריון להעניק לעובדי החברה, בהם נושאי משרה והמנכ"ל ליאור רביב, 2.21 מיליון כתבי אופציות שניתנים להמרה למניות. אתמול עודכן מספר האופציות ל־2.26 מיליון אופציות למניות משום שהחברה הוסיפה שלושה עובדים שיקבלו את ההטבה.

1 צפייה בגלריה
מנכ"ל ישרוטל ליאור רביב
מנכ"ל ישרוטל ליאור רביב
מנכ"ל ישרוטל ליאור רביב
(צילום: טל אזולאי)

האופציות היו אמורות בתחילה להתחלק בין 52 עובדים, ויחולקו כעת ל־55. מתוכם, חמישה הם נושאי משרה, כפי שהיה בהודעה המקורית, והשאר עובדי החברה. בהנחה של מימוש מלא, האופציות יהוו 3.09% מהון המניות של ישרוטל. אף שמדובר בעשרות עובדים, ישרוטל מעסיקה קרוב ל־5,500 אנשים, כך שהמקבלים נמנים עם צמרת החברה.
התגמול המוצע למנכ"ל רביב, שיהיה זכאי ל־18% מההקצאה, לא השתנה. יוקצו לו אופציות הניתנות להמרה ל־412 אלף מניות. גם השווי ההוגן של האופציות שהוקצו לו לא שונה, והוא עומד על 11.65 שקל לאופציה, קרי מדובר בחבילת תגמול בשווי 4.8 מיליון שקל.
מניית ישרוטל שירדה אתמול ב־0.7%, עלתה מתחילת השנה ב־20.2% וב־12 החודשים האחרונים ב־68.8%, מתוך תקוות המשקיעים להתאוששות בעסקי המלונאות שלה. האופציות שהוקצו לעובדים לא רחוקות מיכולת מימוש: מחיר המניה אתמול עמד על 63.1 שקל בעוד מחיר המימוש 63.63 שקל. המימוש כפוף לכללים שנקבעו ויתחלק לשלוש מנות, הראשונה מיועדת לפדיון בעוד שנתיים ממועד הענקת האופציות.
בצל התפרצות משבר הקורונה נאלצה הרשת בשנה שעברה להוציא כמעט את כל עובדיה לחל"ת, שכן בתי המלון נסגרו בהוראת המדינה. בהמשך קיבלה ישרוטל מענק של 15 מיליון שקל להשבת עובדים, וזה סייע לה להפחית את הוצאות השכר. הרשת קיבלה מענק נוסף של כ־12.4 מיליון שקל ממשרד התיירות כחלק מתוכנית סיוע לענף. המדינה גם העניקה לרשת פטור ל־3 חודשים מארנונה ב־2020, וייתכן שתהיה זכאית להטבת ארנונה נוספת, ששוקלת המדינה להעניק לחברות עם מחזור של יותר מ־400 מיליון שקל. אין קשר בין הכספים שהתקבלו מהמדינה לאופציות שמחלקת החברה לעובדיה, שכן מדובר בעסקת בעלי מניות שמדללת את בעלי השליטה הקיימים בה.
מחירי הנופשים באילת באוגוסט הקרוב נסקו. עבור חדר בסיסי בסוף שבוע בתחילת אוגוסט במלון הדגל של הרשת באילת, רויאל ביץ', משפחה הכוללת הורים ו־2 ילדים היתה נאלצת להיפרד מ־11,628 שקל.