סגור

מחזיקי אג"ח אול-יר בדרך לאשר את הצעת BSM להסדר החוב

הצעת חברת הנדל"ן BSM מאפשרת למחזיקי האג"ח לבחור בין 3 מסלולים: מזומן, מזומן ואג"ח, או מניות ואג"ח; אומדני התמורה למחזיקים בסדרות הלא מובטחות (ב' ו-ד') מותנים בכך שהחוב כלפי הסדרות המובטחות (סדרות ג', ה') יפרע באופן מלא; אול-יר הוקמה ע"י יואל גולמן עד שהודיעה על אי עמידה בהתחייבויותיה, וכיום מנוהלת ע"י אסף רביד

מחזיקי אגרות החוב של חברת הנדל"ן אול-יר בחרו לאשר באופן אינדיקטיבי את הצעת הסדר החוב של Black Spruce Management (BSM). ההצעה של BSM זכתה לתמיכת כל ארבע סדרות האג"ח, עברה ברוב של יותר מ-98%, ובכך גברה על שלוש הצעות להסדר חוב אחרות שהוגשו על ידי Island acquisitions, Paragraph Partners, ו- Lightstone Acquisitions שנסוגה מהצעתה זמן קצר לפני ההצבעה.


במילים אחרות, בעלי האג"ח יאפשרו לנאמן ולנציגות לקיים משא ומתן מתקדם עם BSM, אבל הצבעה מחייבת על ההסדר הסופי תתקיים רק בהמשך, אחרי שכל הפרטים יגובשו.

1 צפייה בגלריה
יואל גולדמן בעל השליטה בחברת אולייר
יואל גולדמן בעל השליטה בחברת אולייר
יואל גולדמן בעל השליטה לשעבר בחברת אולייר

ההצעה של BSM מאפשרת למחזיקי האג"ח של אול-יר לבחור בין שלושה מסלולים שונים: מזומן בלבד, מזומן ואג"ח, או מניות ואג"ח. מהמצגת שפרסמו היועצים הכלכליים לנאמן, עומר סרבינסקי ואיציק עידן מחברת Clear structure, עולה שאומדן התמורות לאגרות החוב הלא מובטחות (סדרות ב', ד') עשוי להגיע ל-43.5 אגורות בחלופת מניות ואג"ח, ל-26.8 אגורות בחלופת מזומן ואג"ח ול-23.9 אגורות בחלופת המזומן בלבד.
אומדני התמורה למחזיקים בסדרות הלא מובטחות מותנים בכך שהחוב כלפי הסדרות המובטחות (סדרות ג', ה') יפרע באופן מלא באמצעות הנכסים המשועבדים לכל אחת מהן.
אולם בתרחיש שהחוב כלפי הסדרות המובטחות לא יפרע במלואו, יתרת החוב שלא תפרע באמצעות הנכסים המשועבדים תהנה גם היא מהתמורות המוצעות בשלב זה לסדרות הלא מובטחות. תרחיש זה יביא בהכרח להקטנת התמורות לסדרות ב' ו-ד'.
Black Spruce Management היא חברת נדל"ן הפועלת בארצות הברית, שהוקמה על ידי ג'וש גוטליב ב-2009 ועוסקת ברכישה, ייזום וניהול של נכסי מגורים ונכסים מסחריים בניו יורק, ברוקלין, ברונקס והסביבה.
אול-יר הוקמה ונוהלה על ידי יואל גולמן עד שהודיעה בשלהי 2019 על חוסר יכולתה לעמוד בהתחייבויותיה. כיום אול-יר מנוהלת על ידי אסף רביד שמונה על ידי הנאמן ובהסכמת נציגות מחזיקי האג"ח במטרה לצמצם את הנזק לנושים של החברה.