סגור

אמזון תיכנס לשוק הקריפטו? הביטקוין מזנק ב-14%, האת'ר ב-10%

לפי דיווח בעיתון בריטי, אמזון תקבל החל מסוף השנה תשלומים בביטקוין - החברה שוקלת להנפיק מטבע דיגיטלי משלה כבר ב-2022; "הסנטימנט בשוק הפך לשורי מאוד לאחר הדיווח"; הביטקוין נסחר בסביבות 39,400 דולר, האת'ר ב-2,362 דולר

יום ירוק למטבעות הקריפטו: שווי הביטקוין קופץ ב-14% לסביבות 39,400 דולר; האת'ר מתחזק ב-10% ל-2,362 דולר.

ברקע לכך דיווח לא רשמי שיצאו אתמול בעיתון הבריטי London's City, שלפיו אמזון צפויה להתחיל לקבל תשלומים בביטקוין החל מסוף השנה הנוכחית, והיא שוקלת להשיק מטבע דיגיטלי משלה במהלך 2022. בידיעה נאמר כי היא מתבססת על "גורם פנים באמזון". "הסנטימנט בשוק הפך לשורי מאוד לאחר הדיווח", אמר דניאל קים (Daniel Kim), ראש חטיבת שווקים ב-Maple Finance.
הביטקוין החל את הכיוון כלפי מעלה כבר בשבוע שעבר, בין היתר על רקע המשך נתוני האינפלציה המטפסים והציפיות הגוברות לקיצוץ בהיקף ההרחבה של מדיניות הפד האמריקאי.
הוסיפו זריקת עידוד שניים מהשחקנים החשובים ביותר בשוק. מנכ"ל ומייסד טוויטר ג'ק דורסי אמר בשבוע שעבר שהביטקוין ומטבעות הקריפטו הם "חלק חשוב" מעתידה של הרשת החברתית.
במקביל מנכ"ל טסלה אלון מאסק אמר כי החברה תשקול לשוב ולקבל תשלומים בביטקוין לאחר שתבצע בדיקה מעמיקה בעניין ההוצאה האנרגטית. החברה הפסיקה בחודש מאי לקבל תשלומים במטבע על רקע המחיר הסביבתי של הכרייה.
"בחמשת ימי המסחר האחרונים ראינו שוק ירוק בביטקוין, שקיבל דחיפה מהנתונים הטכניים, לצד כמה התבטאויות חיוביות בעניין", אמר ריאן ראבגילה (Ryan Rabagl), ראש מחלקת מסחר בפלטפורמת הנכסים הדיגיטליים OSL.
אבי סלמה, מנכ"ל הנציגות הישראלית של Hyposwiss, מדגיש: "נוכחנו לראות את ירידתו של הביטקוין בשבוע שעבר מתחת ל-30 אלף דולר, וכיום אנו רואים כי עלה מעל ל-38 אלף דולר. זה התחיל בסופ"ש האחרון, עם ההתבטאות החיובית של מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי, ונמשך עם מה שמסתמן על ידי אמזון כבדיקה של אפשרות לקבלת תשלומים בביטקוין. הדבר מהווה שינוי גישה משמעותי. לפני כשש שנים הצהירה ענקית הסחר המקוון כי היא זקוקה לפיתוחים בתחום התשלומים, אך ציינה כי אין לה תוכניות לשלב את הביטקוין בשל חוסר היענות מצד לקוחותיה".
1 צפייה בגלריה
בזוס ביטקוין
בזוס ביטקוין
ג'ף בזוס, מייסד אמזון
(צילום: שאטרסטוק, בלומברג)