סגור

במחיר מבצע: בורסת הקריפטו FTX צפויה לרכוש את BlockFi ב-25 מיליון דולר בלבד

ב-CNBC מדווחים על העסקה המתגבשת; פלטפורמת המסחר של המייסד והמנכ"ל סם בנקמן-פרייד סיפקה רק לפני שבוע לחברת הלוואות הקריפטו בלוקפיי מסגרת אשראי של 250 מיליון דולר - סכום שסייע לחברה להימנע מחסימת חשבונות; בגיוס האחרון שלה הוענק לבלוקפיי שווי של 4.8 מיליארד דולר

הסיוע התזרמי הופך לרכישה של ממש: בורסת הקריפטו FTX צפויה לרכוש את חברת הלוואות הקריפטו BlockFi שנקלעה בשבועות האחרונים לקשיי נזילות. כך לפי דיווח ב-CNBC.
התמורה בעסקה צפויה לעמוד על 25 מיליון דולר בלבד, מחיר נמוך ב-99% מהשווי שניתן לבלוקפיי בגיוס הפרטי האחרון שלה, שעמד על 4.8 מיליארד דולר.
מוקדם יותר השבוע דיווח וול סטריט ג'ורנל. כי FTX בראשות המנכ"ל המייסד סם בנקמן-פרייד מעוניינת לרכוש נתח משמעותי בבלוקפיי – הדיווח לא התייחס לרכישה מלאה.
לפי מקורות מעורבים, הצדדים קרובים מאד לסיכום העסקה ולפי ההערכות החתימה צפויה כבר מחר אף שצפוי עוד זמן מה עד שתצא לפועל.
הקשר העסקי המהותי של FTX עם בלוקיי החל בשבוע שעבר, כשבורסת הקריפטו העניקה לה קו אשראי של 250 מיליון דולר – סכום שחיזק משמעותית את הנזילות של בלוקפיי בימי סערה, מול הירידות החדות בשווי מטבעות הקריפטו.
בנקמן-פרייד אמר לאחר ההודעה על מתן האשראי כי הסכום "יסייע לבלוקפיי לנווט בשוק מתוך עמדה של עוצמה".
לפני שבועיים הודיעה צלזיוס, המתחרה בשוק הלוואות הקריפטו של בלוקפיי, כי היא חוסמת אפשרות לביצוע כל תנועה בחשבונות המשתמשים, לתקופה לא ידועה, "בשל תנאי השוק הקיצוניים" – ומייד לאחר מכן יצאה הודעה דומה מחברת הלוואות הקריפטו Bacel Finance. בלוקפיי הבהירה מייד לאחר מכן כי יש בקופתה מספיק כסף כדי להמשיך לשרת את הלקוחות, אך ספק אם היתה ממשיכה לתפקיד ללא קו האשראי שקיבלה מ-FTX.