סגור

פייסבוק החמיצה את צפי ההכנסות לרבעון - אך עקפה את תחזית הרווח

הכנסות הרשת החברתית הסתכמו בכ-29 מיליארד דולר ברבעון השלישי, פחות מתחזית האנליסטים שעמדה על 29.6 מיליארד דולר; גם מספר המשתמשים הפעילים החודשי והתחזיות לרבעון הרביעי - אכזבו; המניה עולה ביותר מ-2% במסחר המאוחר

פייסבוק פרסמה הערב לאחר סגירת המסחר בוול סטריט את דו"חותיה לרבעון השלישי - החברה עקפה את תחזית הרווח של האנליסטים, אך פספסה את תחזית ההכנסות. המניה עולה ביותר מ-2% במסחר המאוחר בוול סטריט.
הרשת החברתית רשמה ברבעון השלישי רווח נקי של 9.19 מיליארד דולר, 3.22 דולרים למניה, לעומת 2.71 דולרים למניה בתקופה המקבילה - ומעל תחזיות האנליסטים לרווח של 3.19 דולרים למניה. הכנסות החברה הסתכמו ב-29.01 מיליארד דולר, לעומת 21.47 מיליארד דולר אשתקד, ופחות מצפי האנליסטים שעמד על 29.57 מיליארד דולר.
מספר המשתמשים הפעילים היומיים עמד על 1.93 מיליארד - בהתאם לתחזיות. מספר המשתמשים הפעילים החודשי הסתכם ב-2.91 מיליארד, פחות מתחזיות האנליסטים שעמדו על 2.93 מיליארד. ההכנסה הממוצעת ממשתמש עמדה ברבעון השלישי על 10 דולרים - פחות מהתחזיות להכנסה של 10.15 דולרים.
לרבעון הרביעי פייסבוק צופה הכנסות של 31.5-34 מיליארד דולר, מתחת לתחזיות האנליסטים שעמדו על 34.72 מיליארד דולר. בחברה אמרו כי התחזית משקפת את "אי הוודאות שנובעת מהשינויים במערכת ההפעלה של אפל, מגורמים מאקרו כלכליים וממגפת הקורונה".
ברבעון הבא תדווח פייסבוק לראשונה בנפרד על הכנסותיה מחטיבת Reality Labs, שכוללת בין השאר את פעילות המציאות המדומה והמציאות הרבודה.
בפייסבוק הוטחה מתחילת ספטמבר ביקורת ציבורית חסרת תקדים על רקע סדרת כתבות תחקיר שפרסם "הוול סטריט ג'ורנל", ובה חשף סדרה של שערוריות, התנהלויות בעייתיות וצביעות בהנהלה הבכירה של החברה. בתחילת אוקטובר נחשפה פרנסס האוגן, לשעבר בכירה ברשת החברתית, שהדליפה את המסמכים לתקשורת.

1 צפייה בגלריה
מארק צוקרברג פייסבוק על רקע דגל ארה"ב
מארק צוקרברג פייסבוק על רקע דגל ארה"ב
מארק צוקרברג
(Nick Wass)