סגור

מנכ"ל סנטינל וואן העביר לגרושתו מניות בשווי של 124 מיליון דולר

כך לפי דיווח של חברת הסייבר לרשות ניירות ערך בארצות הברית. מניית סנטינל וואן, שהקים תומר וינגרטן, זינקה ב-74% מאז שהונפקה ביוני האחרון לפי שווי של 9 מיליארד דולר

נשיא ומנכ"ל סנטינל וואן, תומר וינגרטן, העביר מניות בשווי של 124 מיליון דולר לגרושתו בשבוע שעבר, כך עולה מדיווח של החברה ביום שישי לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC). מאותו דיווח עולה עוד כי בידי וינגרטן יש 4.83 מיליון מניות, בהחזקתו ובאופן עקיף דרך גרושתו, בשווי של 295.1 מיליון דולר. מניית החברה זינקה ב-74% מאז ההנפקה בסוף חודש יוני האחרון, וסנטינל וואן היא הישראלית השנייה הכי גדולה במונחי שווי בוול סטריט, אחרי חברת טבע.


לפי הדיווח לרשויות האמריקאיות, עולה כי המניות שהועברו להחזקת גרושתו של וינגרטן הומרו לסוג שהוא נחות באופן ההצבעה. המניות הומרו ממניות מסוג B, שלהן זכויות הצבעה עדיפות, למניות מסוג A. לפי מבנה המניות של סנטינל וואן, כל מי שמחזיק במניה מסוג B מקבל 20 קולות בהצבעה באספת בעלי המניות של החברה, למול קול 1 למחזיק במניות A. הטקטיקה של שימוש במניות עם זכויות הצבעה עדיפות נהוגה בקרב חברות הייטק רבות ומסייעת לבכירים בחברות אלה להכריע בסוגיות מפתח בהצבעות באספה.

1 צפייה בגלריה
תומר וינגרטן מנכ"ל סנטינל וואן הנפקה
תומר וינגרטן מנכ"ל סנטינל וואן הנפקה
וינגרטן ביום ההנפקה בניו יורק
(צילום: SentinelOne)

סנטינל וואן היא חברת סייבר שהוקמה על ידי וינגרטן, אלמוג כהן ואהוד שמיר ב-2013. החברה מספקת אבטחה לנקודות הקצה בארגונים. היא מאבטחת לא רק כל מחשב שמחובר לרשת הארגון, אלא גם למעשה כל נקודה ונקודה שמתחברת לרשת המידע. החברה גייסה 1.2 מיליארד דולר בהנפקה בסוף יוני האחרון לפי שווי של 9 מיליארד דולר, והמניה שלה הפכה להצלחה מרשימה. כבר ביום המסחר הראשון זינקה המניה ב-21%.
מאז ההנפקה, לפי מחיר של 35 דולר למניה – טיפסה המניה ל-61 דולר נכון לשערי סגירת בורסת NYSE ביום שישי האחרון, עלייה של 74.5%. שווי השוק הנוכחי של החברה עומד על 16.2 מיליארד דולר, קרוב מאוד לשווי של מאנדיי.קום, שחתמה ביום שישי ב-16.19 מיליארד דולר. סנטינל וואן היא שנייה לחברת טבע (31.7 מיליארד דולר),בקרב הישראליות שנסחרות בוול סטריט, והיא עקפה את חברת האבטחה צ'ק פוינט (15.6).