סגור

פרשמרקט שיפרה תנאים מול הספקים, אבל לא הורידה מחירים

רשת הסופרמרקטים, שצפויה להתמזג עם פז נפט, רשמה ברבעון השלישי ירידה של 4.3% במכירות, שהסתכמו ב-391.5 מיליון שקל; הרווח הנקי ירד ב-2% ל-28.1 מיליון שקל, אבל הרווחיות הגולמית דווקא עלתה בזכות שיפור תנאי הסחר מול הספקים

רשת הסופרמרקטים פרשמרקט, שבשליטת האחים יוסי ושלומי אמיר, חתמה את הרבעון השלישי של 2021 עם ירידה במכירות וברווח הנקי, תוך שהיא משפרת את הרווחיות הגולמית באמצעות שיפור תנאי הסחר מול הספקים.
החברה, העומדת בפני מיזוג עם חברת פז, רשמה ירידה של 2% ברווח הנקי, שעמד על 28.1 מיליון שקל, וירידה של 4.3% במכירות, שהסתכמו ב-391.5 מיליון שקל. הירידה במכירות נרשמה על אף פתיחת חנויות חדשות, כך שמכירות החנויות הזהות, שפעלו גם ברבעון המקביל אשתקד, צנחו ב-11%.
1 צפייה בגלריה
מימין שלומי אמיר ו יוסי אמיר בעלי פרשמרקט
מימין שלומי אמיר ו יוסי אמיר בעלי פרשמרקט
מימין: שלומי אמיר ויוסי אמיר, בעלי פרשמרקט
(צילום: מורג ביטן)
הירידה במכירות לא הגיעה במלואה לשורת הרווח הגולמי, שירד רק ב-1.6% ועמד על 141.1 מיליון שקל. כך שהחברה שיפרה את הרווחיות הגולמית ל-35.6% מהמכירות, לעומת 35% ברבעון המקביל אשתקד. העלייה הושגה בזכות שיפור תנאי הסחר מול הספקים, שהחברה ככל הנראה לא העבירה לידי הצרכנים.
שמירה על היקף ההוצאות אפשרה לפרשמרקט לשמור על הרווח התפעולי בגובה של כ-41 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל אשתקד, ולשפר את הרווחיות התפעולית ל-10.5% מהמכירות, לעומת 10.1% ברבעון המקביל אשתקד.
פרשמרקט, המונה 42 סניפים עירוניים תחת שישה מותגים שונים, עומדת בפני מיזוג עם חברת פז, הפועלת להרחיב את עסקי קמעונאות המזון שלה. בחודשים האחרונים ביצעה פז בדיקת נאותות ולא הודיעה, עד למועד האחרון שנקבע לכך, על ביטול המיזוג מחמת גילוי ממצאים השונים מהאמור במצגי והצהרות החברה. בשבוע שעבר הודיעה החברה על דחיית המועד האחרון להתקיימות התנאים המתלים למיזוג עד סוף החודש הבא (דצמבר 2021).