סגור

אחרי 30 שנה: באפט יצא מההשקעה בוולס פארגו

חברת ההשקעות ברקשייר האת'וויי מכרה ברבעון האחרון את יתרת מניותיה בבנק, שבאפט התנגד למינוי המנכ"ל הנוכחי שלו; ברקשייר השקיעה בוולס פארגו במשך שלושים שנה, ובעבר זו אף הייתה ההשקעה הגדולה ביותר של ברקשייר במניות

ברקשייר האת'וויי, חברת ההשקעות של וורן באפט, סיימה ברבעון האחרון את ההשקעה המתמשכת שלה בבנק וולס פארגו, כך לפי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC). במקביל, דיווחה החברה על אחזקה חדשה בסיטיגרופ ואחזקה חדשה ב-Ally Financial המספקת הלוואות לרכישת מכוניות.
ברקשייר מכרה ברבעון את המניות שנותרו לה בוולס פארגו, זאת לאחר חודשים שבהם צמצמה את האחזקה, שהייתה בעבר ההשקעה הגדולה ביותר של ברקשייר במניות.
2 צפייה בגלריה
בנק וולס פארגו ניו יורק  Wells Fargo
בנק וולס פארגו ניו יורק  Wells Fargo
בנק וולס פארגו בניו יורק
(צילום מסך: ABC)
באפט, היו"ר והמנכ"ל של ברקשייר, החל לבנות את ההשקעה כבר לפני שלושה עשורים, ואף נשאר ותמך בחברה לאחר שנקלעה לשערוריות ב-2016.
מנכ"ל וולס פארגו, צ'רלי שארף פועל לשיפור היעילות ונקט כבר בצעדים כמו קיצוצי משרות ומכירה אפשרית של חטיבות. אולם כבר המינוי שלו התנגש בדעותיו של באפט, שקרא לדירקטוריון הבנק לא למנות מנכ"ל מוול סטריט.
שארף הוא בעל ניסיון מג'יי.פי מורגן ובנק אוף ניו יורק מלון. כמו כן, הדירקטוריון אישר לו לעבוד מניו יורק זאת על אף שמטה החברה בסן פרנסיסקו. צעד ששותפו של באפט, צ'רלי מונגר כינה "שערורייתי".
2 צפייה בגלריה
וורן באפט ארוחה במכירה פומבית
וורן באפט ארוחה במכירה פומבית
וורן באפט
(צילום: AP)
במקביל למכירת האחזקה שלה בוולס פארגו, ברקשייר רכשה מניות של סיטיגרופ בשווי 3 מיליארד דולר, שמעניקים לחברה אחזרה של כ-2.8% בבנק. עסקאות נוספות שערכו בברקשייר ברבעון הראשון כוללות רכישת מניות בשווי 7.7 מיליארד דולר בחברת הנפט והגז אוקסידנטל פטרוליום, והגדלת האחזקה בענקית הנפט שברון. המניות של אוקסידנטל עלו מאז תחילת השנה בקרוב ל-120% בעוד שמניית שברון התחזקה ב-45%.
עוד עולה מהמסמכים כי החברה השקיעה 2.6 מיליארד דולר בחברת המדיה פרמונט גלובל, שנקראה בעבר ויאקום CBS, ורכשה מניות בשווי 400 מיליון דולר באלי פיננשל.
מאז תחילת השנה הזרים באפט לשוק המניות 51.1 מיליארד דולר, זאת על ירידות לנוכח העלאת הריבית, השיבושים בשרשראות האספקה, האינפלציה הגבוהה והמלחמה באוקראינה.