סגור
ח"כ דודי אמסלם
השר אמסלם (צילום: אבי מועלם)

לאחר שהשר אמסלם אישר תנאי בהנפקה: מקורות השלימה גיוס חוב בהיקף של 620 מיליון שקל

הביקושים בגיוס של החברה הממשלתית הגיעו ל-1.8 מיליארד שקל; בעקבות פנייה שהעבירה מנהלת רשות החברות מיכל רוזנבוים בחודש יוני, השר אישר סעיף טכני לפיו המלווים יהיו זכאים לפירעון מיידי במקרה של מכירת החברה

מקורות השלימה אתמול את השלב המוסדי בגיוס חוב בהיקף של כ-620 מיליון שקל. הביקושים בגיוס של החברה הממשלתית הגיעו ל-1.8 מיליארד שקל, מה שהוביל לקביעת ריבית צמודה של 2.6%.
מעלות S&P העניקה לאג"ח את הדירוג הגבוה ביותר - AAA. את ההנפקה הובילו לידר הנפקות וחיתום, פועלים IBI, ברק קפיטל חיתום ודיסקונט חיתום. מחר (ד') צפוי להתבצע השלב הציבורי.
הגיוס התאפשר לאחר שהשר דודי אמסלם אישר סעיף בתנאי ההנפקה, הקובע כי הממשלה מאשרת פירעון מיידי למלווים במקרה שמקורות תימכר.
ההנפקה נדחתה בכחודשיים בהמתנה לקבלת האישור. בחודש יוני פנתה מנהלת רשות החברות הממשלתיות מיכל רוזנבוים לשר אמסלם בבקשר שיאשר את הסעיף על מנת לאפשר לחברה לצאת לגיוס.
לדברי מנכ"ל החברה, עמית לנג: "למקורות תכנית פיתוח תלת שנתית עם פרויקטים לביצוע בהיקף שנתי של כ- 1.5 מיליארד שקל, כך שהכספים שיגויסו יאפשרו לחברה להמשיך את תנופת פיתוח משק המים ועמידה בכלל אתגרי החברה, לרבות אספקת מים מקומית ואזורית למדינות שכנות".