סגור

בגולדמן זאקס אופטימיים: S&P 500 צפוי לזנק השנה ב-25%

"ההכנסות והרווח התפעולי יטפסו משמעותית, במיוחד בחברות הטכנולוגיה שיעמיקו את השליטה במדד", אמרו בבנק, שם התחזית היא לצמיחה שנתית ממוצעת של 45% ב-500 החברות; שישה חודשים של עליות ברצף עשו את העבודה - ומתחילת 2021 התחזק המדד ביותר מ-17%, ובבנק מצפים לעלייה נוספת של 7% עד סוף השנה

עונת דו"חות טובה, המשך התמריצים מצד הפדרל ריזרב, הריבית האפסית ומחצית שנה טובה בשווקים - אלו הן הסיבות העיקריות לתחזית השורית שהוציא בנק גולדמן זאקס להמשך השנה בוול סטריט, כשהוא מתמקד במדד 500 החברות הגדולות שנסחרות בבורסות ניו יורק.


לפי הבנק, מדד S&P 500 צפוי השנה לטפס בעוד 7% מהשיעור היום, ועל כן לזנק ב-25% מתחילת השנה, כך פורסם היום ברויטרס. עד כה התחזק המדד ביותר מ-17% מתחילת 2021. ב-2020, למרות המשבר החריף, טיפס המדד ב-16%.

1 צפייה בגלריה
וול סטריט
וול סטריט
וול סטריט
(AP)

בבנק אומרים כי המדד, שעומד על 4,400 נקודות, יתחזק עד סוף השנה ל-4,700 נקודות. מדובר בתחזית אופטימית לעומת הקודמת, אז אמרו בבנק כי המדד צפוי לטפס עד 4,300 נקודות, רף שכבר נחצה בסוף יוני.
ברקע עונת דו"חות טובה לצד מדיניות הסיוע של הפד למשק, שצפויה להמשיך וללוות את נזקי המגפה, לצד הריבית האפסית, כך אומרים בבנק.
השנה רשם המדד שישה חודשים ברצף של עליות, החל מפברואר (בינואר נחלש המדד ב-1.1%), בזכות החיסונים שאפשרו פתיחה מחודשת וחלקית של הכלכלות ברחבי העולם.
האנליסטים בגולדמן אף העלו את תחזית הרווח למניה הממוצעת השנתית של 500 החברות במדד, שמסמנת צמיחה שנתית ממוצעת של 45%. "אנו מצפים עלייה חזקה בהכנסות, לצד עלייה משמעותית ברווח התפעולי, כשחברות מצליחות יותר לנהל את ההוצאות שלהן. הדבר יבלוט יותר בחברות טכנולוגיה, שיעמיקו את שליטתן במדד", כך לפי אנליסט הבנק דיוויד קוסטין (David Kostin).
עם זאת בבנק גם מסתייגים, ומזהירים כי למרות התחזית הירוקה, קיימת בכל זאת אי ודאות לגבי המשך המדיניות הפיסקאלית והמוניטרית אצל הממשלים בעולם, כולל בארצות הברית, שעשויה לדחוף את שוקי ההון לתנודתיות בהמשך השנה.